Hlavní navigace

Nové routery od TP-Linku i pro mobilní připojení

23. 11. 2017

Sdílet

Obě zařízení zvládají shodnou rychlost připojení k internetu (do 150 Mbit/s) a připojení prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi (450 Mbit/s, respektive 867 Mbit/s dle frekvenčního pásma). U obou modelů nalezneme také čtveřici LAN portů pro ethernetovou síť či port typu RJ45 pro propojení s modemem nebo připojení k WAN.

Routery se liší hlavně v možnostech mobilního připojení. Zatímco Archer MR400 disponuje integrovaným slotem pro SIM katu, TP-Link TL-MR3620 je nutné propojit přes USB se speciálním mobilním modemem podporujícím technologie 3G a 4G.

TP-Link Archer MR400 není pro mobilní připojení nutné nijak konfigurovat. Stačí vložit SIM kartu, která podporuje 4G LTE, zapnout jej a začít surfovat. Nový router tak nabízí připojení zejména tam, kde nenaleznete možnost připojení do pevné sítě – ať už jde o chalupu nebo veletrhy.

Model TP-Link TL-MR3620 je navíc vybaven externími anténami s technologií beamformingu, tedy tvarování signálu, který tak směřuje přímo ke koncovému zařízení, a také MU-MIMO, díky čemuž je možné plnou rychlostí paralelně připojit více koncových zařízení.

Zdroj: TZ TP-Link

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).