Hlavní navigace

Nové paměťové SDHC karty od Transcendu nabídnou také Wi-Fi

Sdílet

Pavel Kreuziger 16. 11. 2012

Pokud takovou kartu vložíte do kompatibilního fotoaparátu nebo videokamery, můžete z takového zařízení přenášet vaše fotografie a videa bezdrátově do počítače či mobilního zařízení, případně je ihned uploadovat na internet.

Tyto karty přitom mohou fungovat ve dvou různých režimech. Tím prvním je režim Direct Share, který je automaticky aktivován zapnutím zařízení a v jehož rámci můžete fotografie a videa zpřístupnit po bezdrátové síti. Druhým režimem je Internet Mode, který nabízí připojení k internetu prostřednictvím nejbližšího hotspotu nebo přes smartphone. V tomto režimu můžete fotografie stáhnout z karty a odeslat e-mailem či zveřejnit na sociální síti.

Pro operační systémy Android i iOS byla vytvořena aplikace Wi-Fi SD, s jejíž pomocí lze mezi oběma režimy přepínat. Aplikaci pro Wi-Fi SD si můžete zdarma stáhnout v AppStore, Google Play a Amazon Appstore.

Karty Transcend SDHC Class 10 s Wi-Fi pořídíte na českém trhu za cenu 1 390,- Kč včetně DPH za 16GB verzi, 1 980,- Kč včetně DPH za 32GB verzi.

 

Zdroj: TZ Transcend

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).