Hlavní navigace

Nové monitory BenQ disponují režimem elektronického papíru

Sdílet

Pavel Kreuziger 16. 6. 2019

Jistý představitel společnosti BenQ prozradil portálu Tom’s Hardware že tento režim, přístupný skrze menu displeje, odstraňuje modré světlo a uživatele tak z používání zařízení tolik nebolí hlava. Kromě toho zde budou k dispozici i možnosti na pomoc uživatelům, kteří mají problémy s vnímáním červeného a zeleného barevného spektra.

Kromě režimu elektronického papíru však v případě obou modelů není příliš o čem psát. Monitory jsou standardně vybaveny TN panely s maximálním rozlišením Full HD (1 920 x 1 080 pixelů) a obnovovací frekvencí 75 Hz. Doba odezvy činí 1 ms a hodnota jasu je 250 nitů. Ani jedno ze zařízení nepodporuje technologie AMD FreeSync ani Nvidia G-Sync, takže tyhle monitory nejsou tak úplně určeny pro hardcore hráče, ale spíše pro produktivní práci, nenáročné freelancery, domácnosti i korporát.

Citovaný představitel ještě dále prozradil, že funkce by se do budoucna mohla objevit i na dalších modelech.

BenQ GL2480 bude stát 149,99 dolaru (3 400 Kč), větší GL2780 pak bude o 30 dolarů (necelých 700 Kč) dražší. Ve Spojených státech budou oba monitory v prodeji už v srpnu; jak na tom bude český trh, to teprve uvidíme.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?