Hlavní navigace

Nové informace o Windows 8: integrace s app store a vývojářský blog

Sdílet

Čestmír Žák 19. 8. 2011

Vývojový tým Windows v čele se Stevem Sinofskym, prezidentem divize Windows a Windows Live, spustil blog věnující se vývoji Windows 8. Na tomto blogu bude možné získávat aktuální informace přímo od vývojového týmu a zároveň se vyjádřit k chystaným novinkám, změnám a poskytnout vývojovému týmu zpětnou vazbu. V případě, že Vás vývoj Windows 8 zajímá, může se pro Vás tento blog stát zajímavým zdrojem informací před uvedením finální verze systému Windows 8 na trh. Informoval o tom sesterský magazín CIO Business World.

Blogový příspěvek Stevena Sinofskyho pak oficiálně potvrdil integraci Windows 8 s obchodem s aplikacemi. Je v něm totiž mimo jiné uveden seznam týmů, které pracují na vývoji Windows 8, a hned na prvním místě je „app store“ tým. Komentátoři k této zprávě říkají, že Microsoft se pravděpodobně bude snažit následovat krok Applu, který letos spustil App Store s aplikacemi pro Mac OS X a zdá se, že s ním slaví úspěch.

I když je pravda, že například původní představa Applu, že bude novou verzi Mac OS X 10.7 Lion distribuovat pouze elektronicky, vzala za své a na požadavek zákazníků bude Lion nově nabízet i na USB flash discích, to svědčí o tom, že ne všichni uživatelé jsou na nový model distribuce aplikací připraveni. Podrobnější informace týkající se obchodu s aplikacemi ve Windows 8 naleznete na sesterském magazínu Computerworld.

Našli jste v článku chybu?