Hlavní navigace

Nové informace o HW specifikacích Xboxu 720 a PS4

Sdílet

Jiří Paleček 26. 1. 2013

Microsoft a Sony již za pár měsíců na veletrhu Electronics Entertainment Expo představí nové generace svých herních konzolí. A i když ani jedna společnost zatím neučinila oficiální prohlášení, na internetu se již začínají objevovat první neoficiální zprávy o jejich technických podrobnostech. Podle zdrojů serveru Eurogamer obě konzole bude pohánět osmijádrový procesor s frekvencí 1.6 GHz postavený na platformě Jaguar od AMD. Tento typ procesoru se obvykle využívá pro úsporné notebooky, oproti nim však mít dvojnásobek jader a pár dalších úprav.

Dále je zřejmé, že PlayStation 4 bude opatřen grafickou kartou Radeon HD, konkrétně půjde o model Radeon 7970M na frekvenci 800 MHz s 18 výpočetními jednotkami Graphics Core Next. Zařízení tak bude schopné vyprodukovat 1.84 teraflopsů (bilion operací za sekundu).

O GPU, kterým bude opatřen Xbox 720, se toho zatím mnoho neví. Podle nejmenovaných zdrojů bude nová konzole od Microsoftu schopná dosáhnout 1.23 teraflopsů, tedy znatelně méně, než PlayStation 4. Na druhou stranu Xbox by měl mít dvojnásobek paměti RAM, což mu s vyrovnáním výkonu jistě pomůže.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?