Hlavní navigace

Nové Google Mapy pro Android zjednodušují uživatelské rozhraní a zbavují se některých funkcí

Sdílet

Jan Bednařík 11. 7. 2013

Svou mapovou aplikaci pro mobilní zařízení Google obohatil o několik nových vlastností a současně provedl změny v rozhraní i používání map. Aktualizaci Google vydal ve středu a poprvé představil návrh aplikace speciálně vyhrazený pro tablety. Co tedy nové mapy přináší?

Nová sekce pojmenovaná jako Explore má sloužit ke snadnějšímu získání informací o okolních podnicích, jako jsou restaurace, bary, obchody nebo hotely. Uživatel nemusí nic psát, pouze na displeji vybere kýženou kategorii a aplikace se postará o zbytek. Při výběru v záplavě neznámých podniků by měl pomoci nový 5bodový hodnotící systém, kdy se uživatelům zobrazí hodnocení zadané jejich přáteli nebo jinými uživateli. Pro hodnocení gastronomických podniků ve formě textových recenzí je k dispozici integrovaná služba Zagat, již Google zakoupil v září 2011.

Změny doznal také systém navigace. V červnu Google koupil společnost Waze zabývající se vývojem crowdsourcové mapové služby, jež kromě mapových podkladů schraňuje také aktualizované informace o dopravních zácpách nebo výskytu policejních radarů. V nových Google Maps tak uživatelé ihned uvidí aktuální problémy na silnicích, aplikace dokonce sama nabídne změnu trasy, aby cestovateli ušetřila čas.

S novými mapami jsou však spjaty pro některé uživatele jistě negativní zprávy. Předně byla zrušena služba Latitude sloužící pro sdílení geografické polohy uživatelů (náhradou bude podobná funkce dostupná přes sociální síť Google+). Z nových map také zmizela funkce pro uložení části map do paměti zařízení pro offline zpřístupnění. Přesto tohoto lze (poměrně složitě) stále docílit tak, že uživatel do vyhledávacího panelu zadá „OK Maps“.

Nová verze Google Maps byla představena ve středu, je určena pro zařízení běžící na Androidu verze 4.0 Ice Cream Sandwich a 4.1 a 4.2 Jelly Bean. Postupně se celosvětově dostává do Google Play a brzy bude dostupná také verze pro iOS verze 6 a novější.

 

Zdroj: IDG News Service, Googleblog.blogspot.cz

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).