Hlavní navigace

Nové kompaktní fotoaparáty Sony Cyber-shot TX1 a WX1

10. 8. 2009

Sdílet

Nové fotoaparáty Cyber-shot TX1 a WX1

 

Zobrazovací vlastnosti obou nově představených fotoaparátů stojí na snímači Exmor R CMOS, který v kombinaci s rozlišením 10,2 efektivních megapixelů a obrazovým procesorem Sony BIONZ podle výrobce zajišťuje kvalitní snímky i rychlou odezvu při fotografování.

Snímač Exmor R podle Sony využívá nové vnitřní uspořádání, které dokáže zachytit více světla než klasická CMOS konstrukce a nabízí větší citlivost při nižší úrovni obrazového šumu. Mechanická závěrka TX1 i WX1 dokáže pořizovat série snímků v plném rozlišení rychlostí 10 políček za sekundu.

Spojení snímače Exmor R a procesoru BIONZ využívá také režim širokého panoramatu „Sweep Panorama“. Stačí pouhý stisk spouště, a pak už jen fotoaparát plynule přesunout horizontálně nebo vertikálně z jedné strany na druhou a funkce Sweep Panorama automaticky spojí sérii zachycených políček do jednoho velkého panoramatického snímku s úhlem záběru 256 stupňů u modelu WX1 a 185 stupňů u modelu TX1.


*

Tyto technologie umožňují i další kreativní funkce. Režim fotografování z ruky za soumraku (Hand-held Twilight) zkombinuje šest sériově vyfotografovaných políček do jednoho optimalizovaného snímku s nižší hladinou šumu při špatných světelných podmínkách. Další funkcí je redukce rozmazání pohybem (Anti Motion Blur) určený pro fotografování rychle se pohybujících objektů při špatném osvětlení s obdobným snížením obrazového šumu.

Oba fotoaparáty natáčejí také videoklipy v rozlišení 720p HD a se snímkovou frekvencí 30 fps. Při fotografování z ruky se aktivuje optický stabilizátor SteadyShot, který má zajistit, aby snímky byly ostré a jasné. Funkce detekce obličeje a úsměvu patří dnes již ke standardům.Modely Cyber-shot TX1 a WX1 mohou díky volitelnému zařízení Party-shot  fungovat jako váš „osobní fotograf“. Party-shot automaticky pořizuje záběry vašich příbuzných, přátel i vás samotných. Jak tato funkce funguje? Pposadíte Cyber-shot TX1 nebo WX1 do dokovací stanice a všechno ostatní se již děje automaticky. IPT-DS1 natáčí a naklápí fotoaparát a zároveň nastavuje zoom objektivu. Funkce detekce obličeje a detekce úsměvu sledují tváře osob a pořizují záběry všech lidí v místnosti.

Model TX1 je k dispozici v pěti barvách a nabízí 3-palcový dotykový displej Clear Photo LCD Plus s rozhraním ovládaným dotykem.

Spojení snímače Exmor R CMOS s  procesorem BIONZ u modelu WX1 doplňuje objektiv Sony G, který  nabízí  5-násobný optický zoom. Fotografické možnosti rozšiřuje také maximální světelná clona f/2.4.

Kompaktní digitální fotoaparáty Cyber-shot TX1 a HX1 a zařízení IPT-DS1 Party-shot budou k dostání od září 2009.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).