Hlavní navigace

Nové blesky od Canonu: Speedlite 320EX a 270EX II

25. 2. 2011

Sdílet

Společnost Canon oznámila uvedení dvou nových přírůstků do své řady blesků EX Speedlite, modelů Speedlite 320EX a Speedlite 270EX II. Tyto produkty jsou určeny pro majitele digitálních zrcadlovek EOS. Každý model se hodí k experimentování s různými osvětlovacími sestavami s podporou použití blesku mimo fotoaparát. Dovolují uživateli měnit nasvětlení objektu a dodat scéně atmosféru.Oba modely jsou vhodné pro majitele nově uvedených digitálních zrcadlovek EOS 600D a EOS 1100D. Blesk Speedlite 270EX II nahrazuje produkt vstupní úrovně řady Speedlite Canon – Speedlite 270EX. Produkt Speedlite 320EX představuje kompaktní, všestranný a výkonný blesk pro uživatele fotoaparátů střední třídy, kteří chtějí mít větší kontrolu nad osvětlením scény. Nové modely jsou kompatibilní se systémem měření expozice blesku dle vzdálenosti Canon E-TTL II a lze je použít jak na fotoaparátu, tak jako podřízenou jednotku ovládanou samostatnou hlavní jednotkou nebo integrovaným vysílačem Speedlite (u fotoaparátů EOS 600D, EOS 60D a EOS 7D).

Blesk Speedlite 270EX II – světlo do kapsy

Model Speedlite 270EX II je kompaktní a přesto výkonný blesk se směrným číslem 27 (m/ISO 100), výrobce navíc tvrdí, že se vyznačuje rychlým a tichým nabíjením mezi snímáním. Je řešením pro takové uživatele, kteří touží po malé, kapesní zábleskové jednotce. Nastavení blesku lze ručně ovládat přes nabídku fotoaparátu a fotografové mohou experimentovat s natáčením hlavy blesku pro expozici s odraženým bleskem a vytvářet různé efekty. Zoom hlava blesku zajistí účinné rozložení světla záblesku po celé scéně.

S bleskem Speedlite 270EX mohou fotografové zkoušet různé způsoby nasvětlování scény. Tento model se vyznačuje rozšířenými schopnostmi podřízené jednotky. Nová funkce vzdálené spouště také bezdrátově aktivuje spoušť závěrky u kompatibilních EOS digitálních zrcadlovek, což znamená, že uživatelé nemusejí po nastavení blesku znovu chodit k fotoaparátu. Stačí jim jen zkomponovat záběr, bezdrátově na fotoaparátu spustit dvousekundovou samospoušť a poté přemístit blesk na jiné místo scény. Snímek se pořídí ve chvíli, kdy fotoaparát odpálí současně blesk i spoušť závěrky.

Blesk Speedlite 320EX

Nový model Speedlite 320EX s přídavnou funkčností je zábleskovou jednotkou určenou pro amatéry i profesionály, kteří požadují sekundární blesk schopný osvítit scénu pro natáčení filmu. Blesk s LED diodami se vyznačuje směrným číslem 32 (m/ISO 100) a možností měnit šíři jeho záběru od 24 do 50 mm ručním vytažením či zasunutím hlavy blesku. Ta je mimo jiné i otočná, což vytváří podmínky pro flexibilní využití odraženého blesku a vytváření široké škály světelných efektů.

Jako podřízenou jednotku lze Speedlite 320EX ovládat pomocí hlavní jednotky přes jeden ze čtyř volitelných kanálů. Na výběr je i skupina blesků A, B nebo C pro korekci relativního výkonu blesku a výsledného světelného efektu. Model Speedlite 320EX je vybaven funkcí vzdálené spouště, která uživatelům dovoluje aktivovat spoušť fotoaparátu přímo od blesku.

Blesk Speedlite 320EX se (jako první z produktů řady Canon Speedlite) může pochlubit funkcí videolampy, která navazuje na funkci pořizování videozáznamu u EOS fotoaparátů. Dovoluje nasvítit špatně osvětlenou scénu po celou dobu snímání HD videa. Při použití blesku Speedlite 320EX s novými produkty EOS 1100D a EOS 600D se aktivuje režim Auto Light (automatické osvětlení), který při přepnutí fotoaparátu do režimu Movie (film) LED diodové světlo blesku automaticky zapíná a vypíná dle světelných podmínek na scéně.

Hlavní charakteristiky modelu Speedlite 270EX II

* Směrné číslo 27 (m, ISO100)
* Možnost natáčení hlavy blesku pro odražený blesk
* Funkce bezdrátové podřízené jednotky pro použití blesku mimo fotoaparát
* Aktivace spouště EOS fotoaparátu pomocí tlačítka vzdálené spouště
* Variabilní úhel pokrytí
* Rychlé a tiché nabíjení blesku

Hlavní charakteristiky modelu Speedlite 320EX II

* Směrné číslo 32 (m, ISO100)
* Lehké kompaktní provedení
* Otočná a výklopná hlava blesku pro odražený blesk s nastavením zoomu od 24 do 50 mm
* Integrované LED diodové světlo pro nasvícení videozáznamu
* Funkce bezdrátové podřízené jednotky pro použití TTL blesku mimo fotoaparát
* Tlačítko pro vzdálenou spoušť fotoaparátu
* Rychlé a tiché nabíjení blesku

Foto: Fotolia, SSilver

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).