Hlavní navigace

Nová verze Windows 8.2 Threshold má sjednotit desktopy, mobily i herní konzole

Sdílet

Mark Hachman 4. 12. 2013

Nová verze (či aktualizace) operačního systému Windows 8.2 ponese kódové označení Threshold a hlavní novinkou bude snaha o sjednocení tří platforem společnosti Microsoft, desktopového Windows, mobilního Windows Phone a herního Xbox One. S informací o příštím updatu operačního systému Windows přišel magazín ZDNet.

Systémy mají být propojeny skrze tzv. „high-value-activities“, jež mají představovat programy/aplikace sdílené a dostupné na všech tří platformách. Konkrétně se má jednat o kancelářské aplikace (zřejmě Microsoft Office), webové aplikace (vyhledávač Bing), aplikace pro IT management a aplikace pro zábavu, jež pravděpodobně odkazují na počítačové hry. Software má být dostupný přes jediný unifikovaný obchod s aplikacemi, přičemž se budou data sdílet skrze cloudové úložiště SkyDrive.

Pakliže se Microsoft snaží o unifikaci programovacího modelu pro všechny platformy, mohl by vývoj zabrat roky, nicméně systém Windows 8.2 Threshold má přijít na trh již na jaře 2015. Záměr Microsoftu je nicméně pochopitelný a sleduje trend jeho největších konkurentů, jako jsou Apple nebo Google, již taktéž tíhnou ke sjednocování svých OS pro všechna rozdílná hardwarová zařízení.

Závěrem ještě zmiňme, odkud pochází název Threshold. Herním nadšencům už jistě svitlo, jako Threshold je pojmenována planeta známá z akční herní série Halo. Je to navíc již podruhé, co Microsoft pro své produkty používá jména z herní série, naposledy použil označení Cortana pro svůj systém představující ekvivalent populární virtuální sekretářce Siri od Applu.

 

Zdroj: IDG News Service, Zdnet.com

Našli jste v článku chybu?