Hlavní navigace

Nová verze SafeQ pro tiskárny Ricoh

28. 1. 2009

Sdílet

Tiskové řešení SafeQ slouží k zabezpečení přístupu ke kopírce a  vytištěným dokumentům. Jeho dalším úkolem je rozpočítání nákladů spojených s tiskem nebo kopírováním na jednotlivé uživatele.

Využití SafeQ má smysl v místech, kde jsou ve větší míře využívány síťové tiskárny a kopírky. SafeQ dokáže monitorovat veškeré náklady spojené s tiskem (spotřeba papíru, toneru, energií, opotřebení) a tyto náklady dokáže rozdělit podle jednotlivých uživatelů a skupin. Pokud k účtovanému zařízení pořídíte i SafeQ terminál, získáte funkci zabezpečeného tisku. Ta spočívá v tom, že se úloha vytiskne uživateli až po jeho autorizaci na terminálu (pinem, bezkontaktní kartou, atd...). Mezi funkce SafeQ patří i možnost evidence kreditů pro jednotlivé uživatele (včetně nabíjení, účtování, výpisů z účtu, atd.), evidence množství duplexních tisků, nastavování přístupových práv až na úroveň uživatelů v systému (včetně rozlišení práv pro čb/barevný tisk), odhadování pokrytí stránky tonerem a vytváření tiskových clusterů.

Současně s novou verzí SafeQ přichází na trh i nová generace multifunkčních strojů Ricoh, které obsahují čtvrtou verzi jazyka Java. Vestavěné terminály čtečky čipových karet se teď jednoduše pouze zapojí do USB konektoru multifunkčního zařízení. Řešení SafeQ Ricoh Embedded je softwarový Java applet, který je instalován přímo do samotného multifunkčního zařízení Ricoh a nahrazuje externí blokovací jednotky. Podporována jsou zařízení kompatibilní s technologií Ricoh Embedded Software Architecture, tedy všechny nové stroje Ricoh, uvedené na trh v letošním roce.

safeq

 

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).