Hlavní navigace

Nová verze Norton Mobile Security nabízí ochranu také pro iOS

Sdílet

Pavel Kreuziger 22. 11. 2012

Připojování k internetu pomocí mobilních telefonů je novým, avšak dosti rozšířeným trendem. Tento trend s sebou přináší i mnohá bezpečnostní rizika. Na ty reaguje právě Symantec se svým novým produktem.

Mezi zásadní novinky aktuální verze Norton Mobile Security patří možnost používat toto řešení pro různé mobilní platformy. Kromě uživatelů mobilů a tabletů založených na Androidu se letos dočkají i ti, kteří používají zařízení s iOS, tedy především iPhony a iPady.

Další inovací je možnost zálohy a obnovy kontaktů, o něž tedy v případě, že je vám ukraden váš smartphone, případně jej ztratíte, nepřijdete. Záloha pomocí NMS zabraňuje také ztrátě kontaktů při náhodném vymazání.

Webová správa zase umožňuje uživatelům z jednoho místa na internetu kontrolovat bezpečnost svých zařízení, případně vzdáleně vymazat data či zablokovat telefon proti neoprávněnému použití. Lokalizace zvukovou signalizací zase spustí alarm u ztraceného zařízení, které je pak jednodušší k nalezení. Poslední novinkou je vzdálená lokalizace, která na mapě označí pozici zařízení, které je odcizeno či jste ho prostě jen někde zapomněli.

Norton Mobile Security pořídíte na českém trhu za cenu 499,- Kč. Za tuto cenu získáte licenci až pro tři různá mobilní zařízení. Bezpečnostní balík pro smartphony a tablety s operačním systémem Android zakoupíte i na Google Play.

 

Zdroj: TZ Symantec

Našli jste v článku chybu?