Hlavní navigace

Dotyková myš Arc Touch Mouse od Microsoftu již v říjnu

12. 9. 2010

Sdílet

Společnost Microsoft představila novou designovou myš Arc Touch Mouse. Novinka se pochlubí skládatelnou konstrukcí, která dává uživatelům možnost nosit myš v tenkém pouzdru netbooku nebo v kapse kalhot. Arc Touch Mouse dále nabízí také možnosti skrolování  pomocí dotykové plochy nahrazující klasické „kolečko.“ Díky specifické konstrukci lze myš ohnout z „vodorovného“ tvaru, ve kterém je myš vypnutá, do klasického tvaru s klenbou pro držení v dlani. Ohnutím se myš zapne a lze ji tak obratem používat.

Arc Touch Mouse

Myš od společnosti Microsoft nabízí také rolování v dokumentech díky dotykové ploše, která nahrazuje standardní kolečko. Pro rychlé rolování pak stačí svižně posunout prst po dotykové ploše a dotykem ji naopak zastavit. O tom, že myš stále skroluje dokumentem, dává uživateli vědět pomocí vibrací a zvukového doprovodu, který simuluje klasické „krokové“ kolečko. Na této ploše jsou také k dispozici tři doplňující dotyková tlačítka, která plní funkci prostředního tlačítka „Page Up“ nebo „Page Down“. Ty však lze přizpůsobit potřebám uživatele v dodávaném softwaru.

Arc Touch Mouse
Optické snímání myši je postaveno na technologii Microsoft BlueTrack. Ta podle výrobce umožňuje pracovat na libovolném povrchu, a to díky použití modré diody, jejíž optické spektrum údajně poskytuje až čtyřikrát vyšší rozlišení snímaného povrchu.

Pro zajištění mobility lze ke spodní části myši magneticky připnout miniaturní USB Nano přijímač, který komunikuje s PC v pásmu 2,4 GHz. O napájení se stará dvojice AAA baterií, jež podle Microsoftu vydrží více než šest měsíců denního používání. V případě blížící se výměny baterií informuje myš uživatele stavovou LED diodou umístěné u hlavních tlačítek. Arc Touch Mouse je plně kompatibilní s Windows 7 a Office 2010.

Nová stylová myš Arc Touch Mouse bude v obchodech k dispozici 27. října za odhadovanou maloobchodní cenu 1 799 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).