Hlavní navigace

Nová řada monitorů IPS4 obohatí portfolio společnosti LG

Sdílet

Pavel Kreuziger 25. 5. 2012

Nové IPS4 monitory nabízí široké pozorovací úhly – konkrétně 178 stupňů, díky čemuž mohou uživatelé sledovat obraz téměř odkudkoliv bez viditelného barevného zkreslení. Další výhodou je plynulé překreslování barev eliminující rozmazání obrazu i v rychlých scénách.

Největší devizou řady IPS4 je však dle výrobce především silná konzistence barev a minimální barevné odchylky. To se hodí například při prohlížení fotografií či editaci videa, které na monitorech s IPS panelem vypadají živěji než na tradičních TN modelech. Další výhodou je pak vyšší energetická úspora bez kompromisů v kvalitě obrazu. V neposlední řadě stojí konkrétně u série IPS4 za zmínku lépe řešená správa kabelů eliminující klubka kabelů na pracovním stole.

Mezi funkce nových monitorů patří například Dual Smart Solution pro propojení dvou monitorů či automatické rozdělení obrazovky pro web. Dual Screen zase optimalizuje velikost okna podle počtu otevřených webových stránek.

Všechny modely budou na asijském trhu již v průběhu května, do Evropy a Severní Ameriky se dostanou s několikatýdenním zpožděním, v ČR se pak budou prodávat v červenci. I přesto jsou již známy doporučené maloobchodní ceny, které činí 3 899,- Kč včetně DPH za 23palcový monitor IPS234 a 3 500,- Kč včetně DPH za 22palcový monitor IPS224.

Našli jste v článku chybu?