Hlavní navigace

Nová řada bezpečnostních produktů Eset pro domácnosti je tu

Sdílet

Pavel Kreuziger 15. 11. 2012

První z produktů, Eset Smart Security 6, nabízí komplexní ochranu před hrozbami spojenými s internetem, zatímco NOD32 Antivirus 6 je klasickým antivirovým programem. Oba slibují ve své nové verzi vylepšené skenovací jádro a díky tomu i lepší detekci a odstraňování hrozeb.

Společnost Eset přichází u Smart Security 6 s funkcí lokalizace ukradeného nebo ztraceného notebooku (Anti-Theft). Součástí produktů je i anti-phishingový modul pro ochranu před krádeží digitální identity. Oba programy jsou navíc nově certifikovány pro operační systém Windows 8.

Jak Antivirus, tak Smart Security nabízejí proaktivní ochranu před různými online i offline hrozbami, skenování na bázi technologie Cloud (v databázi Eset se nachází seznam bezpečných souborů, což skenování urychluje) a skenování již v průběhu stahování souboru, což je velice praktické pro rychlejší možnost manipulace s právě uloženým souborem.

Co chtějí uživatelé?

Celosvětový výzkum Online Security Brand Tracker Survey zjistil, že pro 68 procent uživatelů je zásadním prvkem bezpečnostního softwaru ochrana před podvodnými phishingovými stránkami. Na dalším místě se umístila funkce anti-theft se 48 procenty. Průzkum také odhalil, že 80 procent uživatelů internetu chce chránit na cestách svá data a zařízení, jejichž prostřednictvím se připojují na internet. V testu AV-Comparatives se Eset Smart Securtiy 6 stal jedním z nejefektivnějších produktů s 94 procenty zablokovaných phishingových hrozeb.

Zdroj: TZ Eset

Našli jste v článku chybu?