Hlavní navigace

Nová poznámková aplikace Google Keep - jak si zapsat myšlenky bez psaní

22. 3. 2013

Sdílet

Na svém oficiálním blogu Google informoval o spuštění nové služby zaměřené na rychlou tvorbu jednoduchých textových nebo obrazových poznámek. Google Keep lze využívat na desktopech v prostředí webových prohlížečů nebo na mobilních zařízeních s OS Android. Hlavním lákadlem má být okamžitá synchronizace s cloudovým úložištěm Google Drive tak, aby ke svým poznámkám měli uživatelé přístup prakticky odkudkoliv.

Co vše Google Keep nabízí a má vůbec šanci prosadit se mezi v současnosti dobře zavedenými konkurenty, jako je Evernote nebo například OneNote? V současné podobě je nástroj Keep poměrně minimalistický a cílí především na použitelnost nežli množství pokročilých funkcí. Zaznamenat si můžete klasické poznámky, seznamy, odkazy na webové stránky a příspěvky doplnit o fotografie z mobilního fotoaparátu. Čím se ale Google už nyní liší od konkurence je funkce přepisu mluvené poznámky do textu.

Aplikace pro mobilní zařízení je kompatibilní s OS Android 4.0 a novějšími a lze ji používat jako widget. Pro verzi Android 4.2 (který však v současnosti vlastní pouze 1,6 % uživatelů) lze dokonce Keep použít jako widget na zamykací obrazovce.

Pravděpodobně si vzpomenete na starší službu Google Notebook, jež nějakou dobu, než ji Google zrušil, zastávala podobnou funkci. Přestože působí Google Keep poměrně nadějně, již nyní jsou slyšet skeptické hlasy uživatelů, kteří poukazují na potenciálně nejistou životnost služby.

 

Zdroj: Googleblog.blogspot.cz, IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).