Hlavní navigace

Nová luxusní Nokia Oro - „Cé sedmička“ ve zlatém kabátě

Sdílet

Jan Bednařík 26. 5. 2011

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia uvede na trh další z luxusních modelů svých smartphonů. Tentokrát se v základu jedná o Nokii C7 obohacenou o některé luxusní prvky, jejichž třpytivý lesk a vybraná cena jistě udělá dojem (dámy se neurazí) na nejednu manželku bohatého podnikatele. Dle tvrzení vicepresidenta marketingu Nokie Alessandra Lamanna bude Nokia Oro představovat limitovanou edici a tudíž se pouze v omezeném množství dostane na prodejní pulty vybraných regionů. Smartphonu jsou dokonce věnovány kompletní webové stránky, kde si můžete prohlédnout množství fotografií, demonstrační video nebo některé technické parametry.

Co tedy přepychový šperk, s nímž si i napíšete nebo zavoláte, nabídne? Jak už bylo zmíněno v úvodu, nejdůležitějším prvkem je samotný design výrobku. Oro bude k dostání ve dvou edicích, černé a bílé. Obě varianty spojuje přední část rámečku a kryt fotoaparátu vyrobený z 18karátového zlata (podle výrobce je celý povrch ručně leštěný, aby se dosáhlo perfektní hladkosti). Odlišnost pak nalezneme v barvě zadní části rámečku (černé, nebo bílé) a barvě kůže potahující celý zadní kryt (černá, nebo karamelová). Celý displej je pokrytý safírovým sklem údajně dosahujícím vyšší odolnosti vůči mechanickému poškození a stejně tak tlačítko Home je vyrobeno ze safírového krystalu.

Po hardwarové stránce se telefon od klasického modelu Nokia C7 zřejmě výrazně neliší. Některé technické specifikace si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Nokie. Smartphone bude prodáván společně s jak jinak než také pozlaceným headsetem. Prohlédnout si jej můžete zde. Pakliže vám Nokia Oro padla do oka, vězte, že do prodejen by se měla dostat počátkem třetího kvartálu letošního roku.

Našli jste v článku chybu?