Hlavní navigace

Nová kombinace zrcadlovky a kompaktu od Canonu: PowerShot G1 X

Sdílet

Pavel Kreuziger 23. 1. 2012

Mezi základní stavební technologie nového modelu patří EOS snímač a výkonný procesor DIGIC 5, jež doplňuje solidně propracovaný tovární objektiv. Snímač by ve spolupráci s procesorem měl díky volitelnému rozsahu ISO 100 – 12 800 zvládat slušné snímky i při horších světelných podmínkách.

Jako první kompakt od Canonu disponuje model G1 X velkým snímačem CMOS (s integrovanou redukcí šumu) s poměrem stran 4:3 (18,7 x 14 mm) a rozlišením 14,3 megapixelu – což jsou specifikace podobné snímačům APS-C ze zrcadlovek Canon EOS. Díky větším rozměrům snímače můžete lépe kontrolovat hloubku ostrosti a také izolovat objekty v popředí od pozadí.

Objektiv fotoaparátu je srovnatelný s objektivy řady EF pro digitální zrcadlovky Canon. Nabízí flexibilní čtyřnásobný optický zoom, který má rozsah 28 až 112 mm. Disponuje také čtyřkrokovým optickým stabilizátorem obrazu i tříkrokovým šedým filtrem pro menší clonu při jasném světle pro menší hloubku ostrosti či záměrně rozmazané snímky delšími časy expozice.

Kompaktní přístroj je tvořen bytelným kovovým tělem s výklopným LCD displejem o úhlopříčce 7,5 cm a rozlišení 920 tisíc bodů. Mezi množstvím funkcí a technologií můžeme namátkou jmenovat HDR či noční scénu bez stativu (což je funkce schopná zkombinovat více sekvenčních snímků pro minimální výsledné rozostření).

K dispozici je řada volitelného příslušenství, jako je vodotěsné pouzdro do 40 metrů hloubky či externí blesky Canon Speedlite. Můžete si vybrat i z řady filtrů, jako je polarizační filtr.

Našli jste v článku chybu?