Hlavní navigace

Nová generace procesorů Core navýší výkon laptopů až o 40 %

21. 8. 2017

Sdílet

Intel zatím ceny svých čtyř nových 15wattových čipů osmé generace série Core-U neprozradil, ačkoliv oznámil, jak rychlé budou: Nejpomalejší Core i5-8250U bude běžet na 1,6 GHz s podporou přetaktování na 3,4 GHz; nejrychlejší Core i7-8650U poběží na 1,9 GHz s přetaktováním až na 4,2 GHz.

Všechny čtyři čipy série U disponují čtyřmi jádry a osmi vlákny. PC využívající novou generaci čipů by se na trh měly dostat již brzy – do Vánoc by mělo jít celkem asi o 80 modelů.

Mnohem zajímavější ale minimálně pro nadšence bude uvolnění definice „generace“ ze strany Intelu, neboť zpomalující Mooreův zákon zrušil legendární výrobní proces společnosti typu tik-tak. Tyto CPU osmé generace nejsou chystaným Coffee Lake, jak se dříve očekávalo. Intel nové čipy charakterizuje jako „refresh Kaby Lake“ a aktuální čipy Kaby Lake označuje jako výrobky „předchozí generace“. Dalším překvapením je, že jak Coffee Lake, tak chystané 10nm čipy Cannon Lake budou součástí osmé generace řešení od Intelu.

Takže si to shrňme: osmá generace čipů Core od Intelu bude zahrnovat tři samostatné čipové architektury a dvě procesní technologie, a to vše pod jedinou značkou.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).