Hlavní navigace

Nová generace adaptérů Netgear: PTVU1000 a PTV2000

Sdílet

Bohuslav Dvorský 5. 9. 2011

Oba adaptéry umožňují uživatelům osobních počítačů nebo notebooků se systémem Windows bezdrátově zobrazit obsah displeje na televizní obrazovce, oproti předchozí generaci navíc v plném HD rozlišení 1080p.

Velké množství současných televizorů s internetovým připojením, Blu-ray přehrávačů či herních konzolí může obvykle přistupovat pouze k omezenému počtu webových stránek. Adaptéry Push2TV HD tento „handicap“ odstraňují – veškerý internetový obsah, který lze zobrazit na stolním počítači či notebooku, lze zároveň přenést i na televizní obrazovku. K takovému obsahu patří mj. videa s vysokým rozlišením, online zprávy nebo sociální sítě Facebook, Twitter, Google+, společně s vlastním osobním obsahem, tedy fotografiemi, hudbou a domácí videotékou. Ve výčtu možností nechybí ani možnost zobrazení filmu z DVD média v počítači nebo třeba firemní prezentace.

Oba adaptéry nabízejí stejnou funkci – bezdrátový přenos obrazu z počítačů na TV v HD rozlišení, liší se ale způsobem, jakým k tomuto přenosu dochází. Univerzálnější použití má model Netgear PTVU1000 – stačí připojit jeden bezdrátový adaptér o velikosti běžného USB flash disku do volného USB portu stolního počítače nebo notebooku se systémem Windows, do HD TV zapojit druhý drobný bezdrátový přijímač prostřednictvím HDMI kabelu obsaženého v balení produktu, a poté jen provést instalaci softwaru. Po absolvování těchto tří kroků bude obsah obrazovky počítače bezdrátově zobrazen na televizoru.

Model Netgear PTV2000 je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel Wireless Display, přičemž jejich uživatelům stačí připojit k HD TV prostřednictvím HDMI nebo AV kabelu adaptér PTV2000 a spustit příslušnou utilitu na počítači. Funkce Intel Wireless Display v reálném čase zachycuje vykreslené snímky notebookového zobrazení, odesílá video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel My WiFi, a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV.

Netgear Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) bude na trhu dostupný přibližně v druhé polovině září letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat přibližně okolo 2 500 Kč s DPH. Netgear Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000) je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 2 450 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?