Hlavní navigace

Nová Blu-ray BDXL vypalovačka od Asusu zvládne vypálit až 128 GB na jeden disk

Sdílet

Pavel Kreuziger 19. 1. 2012

Vypalovačka podporuje nový BDXL formát, který umožňuje vypálit na jeden disk až 100 GB dat ve třech vrstvách nebo 128 GB ve čtyřech (dosud to bylo maximálně 50 GB). Čtyřvrstvé vypalování tak zajistí stejný prostor pro data jako 27 standardních DVD disků o kapacitě 4,7 GB.

Novinka vypaluje na Blu-ray disky díky technologii Asus Turbo Engine dle tvrzení výrobce až šestinásobnou rychlostí, což znamená například 25 GB dat uložených za 23 minut. Každá úloha by přitom měla být zoptimalizována pro zefektivnění rychlosti, co nejvyšší úspěšnost zápisu a nižší spotřebu energie.

Další dostupnou funkcí je Magic Cinema - technologie, která automaticky převádí soubory do podoby 3D multimédií (filmů, fotografií a zvuku). Automaticky na přání převede do třetího rozměru také dvojrozměrný a DVD obsah.

Nové zařízení je kompatibilní s různými operačními systémy včetně Windows a Mac OS X. Jednou z jeho výhod je také možnost externího připojení k netbookům a ultrabookům bez optické mechaniky, vypalovačka tedy může fungovat také jako „čtečka“ optických disků pro tyto přístroje. Důkazem toho, že i praktická věc dokáže být zároveň designově velmi povedená, je fakt, že vypalovačka SBW-06C2X-U získala ocenění iF Design Award 2011. Doporučená cena nového zařízení je 2 990,- včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?