Hlavní navigace

Norton představuje bezplatnou ochranu pro smartphony S OS Android

16. 8. 2011

Sdílet

Android Market je stále populárnější a doposud z něj bylo staženo více než 6 miliard aplikací. Uživatelé by však měli být ostražití, neboť podle zprávy bezpečnostní společnosti Symantec došlo meziročně ke čtyřnásobnému nárůstu unikátních škodlivých kódů ohrožujících telefony se systémem Android. V souvislosti s těmito fakty tým Norton společnosti Symantec vypustil na trh antivirový produkt Norton Mobile Security Lite, který lze stáhnout zdarma z Android Marketu.

Norton Mobile Security Lite kombinuje bezpečnostní funkce v případě ztráty nebo krádeže s silnou ochranou proti škodlivému kódu. Díky svým funkcím slouží balík jak aktivní ochrana proti škodlivému kódu a jako pasivní ochrana v případě ztráty nebo ukradení telefonu.

"Na chytrém telefonu dnes můžeme poslouchat oblíbené hudební stanice, soutěžit ve střílení ptáků z praku nebo dělat účetnictví on-line. Aplikace Norton ochrání uživatele při práci i zábavě,” říká Patrick Müller, Consumer Sales Account Manager týmu Norton. „Norton Mobile Security Lite chrání citlivé osobní informace a poskytuje základní ochranu od nejdůvěryhodnější bezpečnostní společnosti, což znamená, že telefon je v bezpečí a uživatelé jsou bez starostí."

Novinka bohužel zatím není dostupná v češtině, můžete vybírat pouze mezi angličtinou, francouzštinou, italštinou, němčinou a španělštinou. Uživatelé, kteří touží po dalších bezpečnostních funkcích, jako je možnost na dálku najít telefon nebo vymazat zařízení, blokovat nežádoucí hovory nebo textové zprávy nebo blokovat phishingové stránky, si mohou upgradovat bezplatnou verzi na plnou verzi Norton Mobile Security za roční poplatek 749 Kč.

 

Mezi nejdůležitější funkce produktu patří:

  • Ochrana před zloději – Umožňuje na dálku uzamknout ukradený nebo ztracený telefon prostřednictvím textové zprávy a brání cizím lidem v prohlížení osobních informací nebo používání telefonu.
  • Ochrana před škodlivým kódem – Kontroluje všechny soubory a stažené updaty aplikací a automaticky detekuje a odstraňuje hrozby bez zpomalení systému.
  • Automatické aktualizace LiveUpdate – Automaticky stahuje a instaluje bezpečnostní aktualizace.
Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).