Hlavní navigace

Norton nově zabezpečí také tablety s Androidem

Sdílet

Redakce 3. 12. 2011

Norton Tablet Security

Novinka je určená pro tablety se systémem Android a chrání zařízení, soukromí uživatelů i citlivá data před ztrátou, odcizením, viry a dalšími hrozbami zejména prostřednictvím následujících hlavních funkcí:

  • Anti-Theft na internetu – Přihlášením přes webový prohlížeč mohou uživatelé získat přístup k funkcím proti krádeži, mezi které patří možnost na dálku zamknout ztracené nebo ukradené zařízení. Uživatelé mohou také poslat na zamčený displej zprávu, kde budou například pokyny pro vrácení přístroje. Zařízení lze i snadno lokalizovat a zobrazit jeho polohu na mapě. Pokud má tablet na přední straně kameru, lze vytvořit na dálku fotografii zloděje nebo okolí, ve kterém aktuálně nachází. Zapnout lze i funkci, která dělá každých 10 minut novou fotografii.
  • Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.
  • Internetová ochrana – Technologie Norton Safe Web upozorňuje na podvodné a nebezpečné webové stránky.

 

Norton Mobile Security

Ochrana mobilních zařízení umožňuje přístup k Anti-Theft funkcím přes webový prohlížeč a nabízí i možnost na dálku zapnout alarm, takže usnadní nalezení telefonu. Mezi stěžejní funkce produktu patří:

  • SMS ochrana v případě ztráty nebo krádeže: Kromě vzdáleného zapnutí alarmu mohou uživatelé telefon na dálku najít, zamknout nebo vymazat. A to vše pouhým posláním zprávy z jiného telefonu. Uživatelé mohou také vytvořit seznam přátel, kteří mohou ze svého telefonu poslat speciální kód a telefon odemknout.
  • Webové funkce pro ochranu v případě ztráty nebo krádeže: Uživatelé mohou na dálku lokalizovat a najít svůj telefon přes stránky https://antitheft.norton.com. Na zamčený displej lze například poslat zprávu, která vybídne nálezce nebo zloděje k navrácení telefonu. Norton Mobile Security umožňuje na dálku vytvořit přes kameru na přední straně zařízení fotografie zloděje nebo aktuální okolí telefonu, což může usnadnit jeho nalezení.
  • Ochrana soukromí: Chrání osobní informace před phishingem a umožňuje uživatelům blokovat nežádoucí komunikaci (hovory i textové zprávy). Uživatelé mohou zároveň bezpečně surfovat na internetu. Norton Safe Web upozorňuje na podvodné stránky a chrání obsah telefonu proti internetovým hrozbám.
  • Anti-Malware – Automaticky skenuje všechny aplikace a stažené updaty na mobilním zařízení nebo paměťové kartě.

 

Norton nabízí oba produkty po dobu 6 měsíců za zvýhodněnou zaváděcí cenu. Norton Tablet Security je v prodeji za 499 Kč a Norton Mobile Security si uživatelé mohou pořídit za 399 Kč.

Našli jste v článku chybu?