Hlavní navigace

Norton 360 nově ve verzi 5.0

Sdílet

Čestmír Žák 24. 2. 2011

Aktuální verze produktu Norton 360 podle svých autorů vylepšuje uživatelské rozhraní, které se nyní jmenuje Norton Control Center. To dává uživatelům přehled o stavu bezpečnosti, nastaveních a informuje o ochraně počítače a výkonnosti. Norton Control Center také umožňuje přístup k Norton Cybercrime Index, Norton Online Family a službě pro hodnocení webových stránek Norton Safe Web. Norton Safe Web zvyšuje ochranu on-line a nově obsahuje značku bezpečí Norton pro internetové stránky, které používají VeriSign SSL certifikáty nebo VeriSign Trust Seal (VeriSign je nyní součástí společnosti Symantec). Z Norton Control Center mohou spotřebitelé také proklikávat na nástroj Norton Safe Web pro Facebook, který kontroluje novinky a zeď Facebooku, jestli neobsahují škodlivé odkazy a další hrozby.

Norton 360 má kromě antivirové ochrany za úkol zajistit uživatelům počítače také vyšší výkon prostřednictvím nástrojů pro vyladění počítače, k dispozici je rovněž automatické zálohování. Vyladění počítače podle Symantecu nabízí rychlejší čištění registrů, jemné vyladění hlavních systémových nastavení a uvolnění paměti, takže se aplikace spouští a fungují rychleji a jsou odstraněny zbytečné soubory, které snižují výkon pevného disku.  Norton 360 také aktualizuje průběžný stav zálohování a šifruje soubory zálohované on-line.

Aktuální verze Norton 360 integruje následující technologie (stejně jako produkt Norton 2011):

•    Insight - bezpečnostní technologie založená na pověsti souborů. Symantec Insight analyzoval anonymní vzory souborů softwaru z více než 175 milionů klientských počítačů a automaticky identifikuje a blokuje nový škodlivý software.
•    SONAR 3 je hybridní řešení založené na sledování chování potenciálních hrozeb i jejich pověsti, identifikuje a blokuje nové útoky, programy určené pro kriminální použití a další hrozby, které se jinak vyhnou tradiční detekci. SONAR 3 hrozby automaticky vyhodnocuje bez nutnosti zásahu uživatele.
•    Norton Power Eraser a Norton Bootable Recovery Tool jsou nástroje, které poskytují agresivní detekci a technologie pro obnovení systému a umožňují uživatelům vyčistit již dříve infikovaný počítač.

Cena, dostupnost a kompatibilita

Norton 360 verze 5.0 lze instalovat až na třech počítačích v rámci jedné licence. Aktuální verze produktu Norton 360 podporuje Microsoft Windows XP (32-bit) Home/Professional/Tablet PC/Media Center se Service Pack 2 nebo novějším, Microsoft Windows Vista (32-bit a 64-bit) a Microsoft Windows 7 (32-bit a 64-bit) oba pro edice Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate.

Doporučená maloobchodní cena činí 1 749 Kč včetně DPH za standardní edici s úložištěm pro automatickou zálohu on-line o velikosti 2 GB. Pokud je  v průběhu předplatného vydána nová verze, produkt se automaticky aktualizuje. Více informací naleznete na: http://updatecenter.norton.com.

Našli jste v článku chybu?