Hlavní navigace

Nokia zaznamenala nárůst prodeje smartphonů, stále se však potýká se ztrátou

Sdílet

Peter Sayer 19. 7. 2013

Hrubé tržby finského výrobce Nokia za poslední kvartál dosáhly hodnoty 5,7 miliard EUR, což je ve srovnání se stejným časovým úsekem v loňském roce o 24 % méně. Společnost však hlásí snížení čisté ztráty z loňských 1,53 miliard EUR na 278 milionů EUR.

Pozitivním faktem pro již několik let upadající společnost je alespoň zatím nejvyšší počet prodaných smartphonů běžících na OS Windows Phone, za druhý kvartál se jich prodalo 7,4 milionu kusů. Nárůst je důležitý jak pro Nokii samotnou, tak pro jejího strategického partnera, společnost Microsoft, která se v poslední době sama zmítá v problémech vlažného přijetí nového operačního systému i hardwarových zařízení ze strany zákazníků.

Nutno zmínit, že hodnota 7,4 milionu prodaných smartphonů je stále nižší oproti loňským 10,2 milionům kusů, kteréžto číslo však sčítá prodej zařízení řady Lumia i starších chytrých telefonů běžících na Nokií již opuštěném OS Symbian. Provozní ztráta společnosti klesla z loňských 473 milionů EUR na letošních 33 milionů EUR a Nokia očekává, že ve třetím kvartále prodeje smartphonů i obyčejných mobilů (označovaných jako feature phones) dále porostou.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?