Hlavní navigace

Nokia rozšiřuje řadu telefonů Asha a přidává tlačítko Facebook

Sdílet

John PMello 26. 11. 2012

Finský výrobce dnes uvedl dvojici nových telefonů s velmi lákavými cenovkami 62 dolarů (v přepočtu zhruba 1200 Kč). Nokia 206 cílí především na nenáročné uživatele, kteří si zvykli na klasické modely Nokie s hardwarovou klávesnicí, Asha 205 se pak snaží nalákat především na tlačítko pro přímý přístup na sociální síť Facebook.

Nokia 206

Nokia 206 nadchne především uživatele, kteří nepropadli fenoménu velkých dotykových zařízení. Jedná se o jednoduchý kompaktní telefon s 2,4palcovým displejem a poměrně elegantním designem připomínajícím Nokii 6300. Nutno zmínit, že se bude prodávat ve variantách s podporou jedné nebo dvou SIM karet. Po stránce hardwarové výbavy telefon příliš nenadchne, nicméně to není jeho úkolem. Naopak jistě potěší velkou výdrží baterie, výrobce uvádí až 47 dní v pohotovostním režimu. Na trhu se Nokia 206 objeví ještě letos.

Nokia Asha 205

Nokii Asha 205 výrobce prezentuje jako telefon zaměřený na online komunikaci a přístup k sociálním sítím. To potvrzuje i vyhrazené tlačítko pro přímý přístup k síti Facebook. Asha 205 nabídne hardwarovou QWERTY klávesnici, 2,4 palcový displej a podporu SD karet. V parametrech výrazně pokulhává kamera s rozlišením VGA, což je holt daň za nízkou cenu. Stejně jako Nokia 206 se i Asha 205 objeví na trhu ještě v tomto roce.

 

Zdroj: Conversations.nokia.com

Našli jste v článku chybu?