Hlavní navigace

Nokia nabídne do chytrých telefonů navigaci zdarma

21. 1. 2010

Sdílet

Nokia přináší do chytrých telefonů navigaci zdarma


Nokia dnes oznámila plán uvolnit pro své chytré telefony bez dodatečných poplatků novou verzi Ovi Maps, obsahující pěší a automobilovou navigaci. S využitím GPS navigace mohou být spojeny poplatky za přenos dat. Informujte se o nich u svého mobilního operátora. Patřičná aplikace je ke stažení na www.nokia.com/maps. Tento krok má podle tvrzení společnosti Nokia potenciál téměř zdvojnásobit velikost současného trhu mobilních navigací. Nová verze Ovi Maps obsahuje automobilové i pěší navigační funkcionality, jako je tzv. turn-by-turn navigace, pro 74 zemí ve 46 jazycích a k tomu dopravní informace pro více než 10 zemí, stejně jako mapové podklady pro 180 zemí.

NokiaPro společnost Nokia znamená odstranění nákladů spojených s navigací pro řidiče i chodce možnost aktivovat uživatelskou základnu, které lze nabízet nové lokační funkcionality, obsah a služby. Tento krok je součástí strategie společnosti Nokia, která chce docílit vedoucího postavení na trhu mobilních map, navigace a služeb závislých na poloze. Krok je také v souladu s vizí společnosti Nokia, podle které bude další vlna růstu založena na sociálních sítích v Internetu a propojování s lokací – protože „kde se věci odehrávají” je stejně důležité, jako „co lidé dělají”.

Podle výzkumu společnosti Canalys využívalo na konci roku 2009 GPS navigaci v mobilu přibližně 27 milionů lidí. S dnešním oznámením společnost Nokia potenciálně dochází k rozšíření této základny na zhruba 50 milionů. Nokia umožní majitelům chytrých telefonů, které buď jsou kompatibilní již nyní, nebo budou kompatibilní ve velmi krátké době, aby si zdarma zaktivovali automobilovou a pěší navigaci jednoduchým stažením nových Ovi Maps.

Nokia bude tuto základnu dále rozšiřovat a přidávat další chytré telefony do seznamu kompatibilních přístrojů. Canalys také odhaduje, že v roce 2009 byla celosvětová základna telefonů s integrovanou GPS 163 milionů kusů, z čehož přístroje Nokia představují více než polovinu (51 %) s celkovým počtem 83 milionů distribuovaných GPS přístrojů. Odstraněním dodatečných nákladů pro zákazníky Nokia očekává, že podpoří růst mobilních map a navigací a dodá tak ekosystém pro využití obchodních příležitostí svých partnerů.

Ovi Maps jsou ihned dostupné kle stažení pro 10 přístrojů Nokia včetně Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic a Nokia E72. Během příštích týdnů budou přidávány další přístroje. Mezitím si mohou majitelé kompatibilních přístrojů stáhnout nové Ovi Maps zdarma z www.nokia.com/maps. Ovi Maps pokrývají více než 180 zemí s automobilovou a pěší navigací v 74 zemích, ve 46 jazycích a obsahují šest tisíc 3D bodů zájmu ve 200 městech po celém světě.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).