Hlavní navigace

Nokia N900: První linuxový telefon finského výrobce

Sdílet

Jakub Koval´ 30. 8. 2009

Nokia N900

Příští týden spustí finský výrobce elektroniky svůj tradiční veletrh Nokia World, ale rozhodl se na sebe upoutat pozornost médií již o týden dříve. Nejprve v pondělí Nokia představila svůj vůbec první netbook, v úterý symbianovou Nokia 5230 s dotykovým displejem a nyní uvádí tablet Nokia N900, která jako vůbec první model finského výrobce bude vybavena operačním systémem linux.

 

Nový tablet je vybaven vysouvací QWERTY klávesnicí a 3,5 palcovým dotykovým displejem, který zvládne kvalitní rozlišení (v poměru k velikosti obrazovky) 800x480. Dále disponuje 1GB pamětí pro aplikace, datovým úložištěm o velikosti 32GB, 5Mpx fotoaparátem, GPS senzorem a radiopřijímačem. O konektivitu se stará HSPA a WiFi. Největší novinkou je však samozřejmě operační systém Maemo 5, který je v porovnání s ostatními OS pro mobily velmi vyspělý (původně byl navržen pro klasické počítače).

Na český trh se dostane Nokia N900 v posledním čtvrtletí letošní roku, avšak jeho cena pro Českou republiku dosud nebyla přesně specifikována (pohybovat by se měla okolo 500 eur bez daně).

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).