Hlavní navigace

Nokia N8 - multimediální centrum na dotyk

28. 4. 2010

Sdílet

Nokia N8, nejnovější smartphone z portfolia společnosti Nokia, přichází s dvanáctimegapixelovým fotoaparátem svybaveným optikou od společnosti Carl Zeiss, xenonovým bleskem a velkým snímačem. Nokia N8 dále přináší možnost nahrávat videa v HD kvalitě a následně je upravovat ve vestavěném editoru.

Novinka je i kapesním zábavním centrem. Stačí ji připojit do systému domácího kina a můžete si přehrávat video v HD kvalitě s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus. Nokia N8 dále umožňuje přístup ke službám internetové televize s pořady na přání. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes obchod Ovi Obchod.

Nokia N8


Také v oblasti sociálních sítí má novinka co nabídnout. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet  geografickou polohu, či fotografie, a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Také kalendář akcí ze sociálních sítí může být převeden do kalendáře v Nokia N8. Nokia N8 přichází také s bezplatnou globální pěší a automobilovou navigací Ovi Mapy, jež je dostupná ve více než 70 zemích světa.

Symbian^3 v akci

Nová Nokia N8 je poháněna Symbian^3, aktuální verzí tohoto operačního systému pro smartphony, který přináší několik zajímavých vylepšení, včetně podpory ovládání gesty, a to pro multi-touch, posun po obrazovce tažením prstu a přibližování roztažením prstů na displeji. Nokia N8 rovněž nabízí několik uživatelsky nastavitelných domácích obrazovek, na něž lze ukládat aplikace a widgety. Nová 2D a 3D grafická architektura využívá hardwarovou akceleraci.

Nokia N8

Qt pro vývojáře

Nokia N8 je první přístroj společnosti Nokia, který je spojen s Qt - softwarovým vývojářským prostředím, jež podle výrobce zjednodušuje vývoj a umožňuje vytvářet aplikace jen jednou a následně je distribuovat pro celou paletu operačních systémů Symbian i na další softwarová prostředí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).