Hlavní navigace

Nokia dlouhodobě ztrácí tržní podíl v Číně. Situaci má změnit nová Lumia 920T

11. 12. 2012

Sdílet

Finský výrobce mobilních zařízení Nokia představil upravenou verzi svého high-endového smartphonu Lumia 920 speciálně upravenou pro čínského operátora China Mobile a jeho 3G sítě. Lumia 920T stejně jako její americký a evropský protějšek běží na Windows Phone 8 a na čínský trh se dostane ke konci tohoto roku. Mobilní operátor China Mobile ve svých sítích využívá standard TD-SCDMA, který není kompatibilní s ostatními 3G mobilními sítěmi.

Tento krok pro Nokii skýtá obrovský potenciál, služeb operátora China Mobile přeci jen využívá více než 700 milionů čínských obyvatel. Svůj první smartphone se starším systémem Windows Phone 7.5 v Číně Nokia vydala v březnu letošního roku. Telefon byl však určen pro operátora China Telecom, který má „pouhých“ 155 milionů předplatitelů.

Není tomu tak dávno, kdy se Nokia na čínském trhu těšila většinovému tržnímu podílu, nicméně postupně byla vytlačena s narůstající popularitou konkurenčních platforem Android a iOS. V současnosti dle analytika Tecka Zhunga Wonga analytické společnosti IDC však Nokia drží pouhá dvě procenta podílu na čínském trhu se smartphony.

„Uzavření partnerství s China Mobile představuje pro Nokii jednoznačně krok správným směrem. Tentokráte výrobce nabízí svůj aktuálně nejlepší výrobek,“ sdělil Wong. „Myslím, že Lumia 920T zvedne míru všeobecného povědomí o Windows Phone 8, avšak můžeme pouze odhadovat, zda se to promítne také do prodejních čísel.“

Nokia Lumia 920T se bude v Číně prodávat za 4599 čínských jüanů (zhruba 14 200 Kč).

 

Zdroj: IDG News Service, Press.nokia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).