Hlavní navigace

Nokia chystá výrazné zlepšení prohlížení internetu na levnějších telefonech

Sdílet

Adam Šoltys 29. 3. 2010

Nokia chce novou akvizicí zlepšit surfování po internetu ve svých telefonech

Společnost Nokia hodlá podpořit mobilní surfování na internetu na rozvojových trzích vylepšením prostředí prohlížeče na svých levnějších telefonech. Pomoci ji k tomu má v pátek oznámená akvizice americké firmy Novarra, která se specializuje právě na mobilní prohlížení internetu.

Technologie Novarry umožňují zkomprimovat a reformátovat obsah webových stránek pro telefony, které je nedokáží v jejich původní verzi zobrazit. Know-how americké společnosti zamýšlí Nokia použít především pro své levnější telefony prodávané především na rozvojových trzích. Chce na nich tak podpořit rozvoj přístupu na internet z mobilu, který je zde výrazně pomalejší než ve vyspělých ekonomikách, kde se již hojně rozšířili smartphony.

Nokia neposkytla žádné finanční detaily o koupi americké společnosti, která zaměstnává více než stovku lidí (ti mají automaticky přejít do služeb Nokie). Akvizice má být realizována ještě během druhého čtvrtletí tohoto roku, první technologie firmy Novarra by se pak měli dostat na levnější telefony Nokia v druhé polovině roku.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).