Hlavní navigace

Nexus od Google seženete nyní ve třech velikostech

1. 11. 2012

Sdílet

Nejmenším modelem je smartphone Nexus 4, který byl Googlem vyvinut ve spolupráci s jihokorejskou firmou LG. Ten je vybaven novým operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean a pořádnou náloží hardwaru. Pochlubit se může čtyřjádrovým procesorem a 4,7palcovým displejem s ostrým obrazem a hustotou pixelů 320 ppi. Výhodou nové verze systému Android je pak například vylepšené ovládání gesty.

Kombinace smartphonu a tabletu Nexus 7, který se objevil na neustále se rozšiřujícím segmentu trhu hybridů, byla vyrobena společnostmi Asus a Google. Velikost vnitřního úložiště je nyní buďto 16 nebo 32 GB, a za příplatek je dostupný i model s podporou technologie vysokorychlostního přenosu dat HSPA+.

Google Nexus

Posledním modelem je výkonný plnohodnotný tablet s desetipalcovým displejem (výsledek spolupráce Googlu se Samsungem), který nabízí rozlišení 2 560 x 1 600 pixelů při hustotě 300 ppi. Baterie slibuje až devět hodin přehrávání videa na jedno nabití a 500 hodin pohotovostního režimu. Součástí jsou integrované stereo reproduktory směřující dopředu a samozřejmě také Android 4.2 JB.

 

Zdroj: IDG News Service, Google.com/nexus/

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).