Hlavní navigace

Netgear představuje novinky v kategorii konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy

15. 12. 2009

Sdílet

NETGEAR představuje novou kategorii konfigurovatelných přepínačů pro malé firmy


Společnost NETGEAR představila novou kategorii přepínačů navržených specificky pro malé firmy s rostoucími síťovými potřebami. Nová skupina přepínačů ProSafe Unmanaged Plus přináší i uživatelům s menší technickou orientací řadu nových funkcí pro monitoring a konfiguraci sítí. Dle výrobce jim pomůže vybudovat malou firemní síť, v níž bude možné využívat stejné funkce, jako v případě sítí ve velkých podnicích.

Nová skupina přepínačů obsahuje tři modely. Dva jsou určeny pro nasazení v tradičních 100Mb/s sítích – 16-portový desktopový přepínač FS116E a 24-portový přepínač JFS524E pro montáž do stojanu, třetí model GS105E v desktopovém provedení pak pracuje s pěticí gigabitových portů. Přepínač Unmanaged Plus  nabízí monitoring sítě, testování kabelů, priorizování provozu a segmentaci sítě pro rychlejší odstraňování případných problémů, lepší zabezpečení i přiřazování zdrojů. Navíc všechny tři novinky obsahují rovněž "zelenou"  funkci Green Ethernet.

Podnikové funkce i pro malé firmy

Přepínače řady Unmanaged Plus umožňují využívat podnikové funkce pomocí konfiguračních nástrojů - díky grafickým nástrojům lze nyní spravovat i provoz sítě. Funkce pro zajištění kvality služeb (Quality of Service) dává uživatelům možnost přiřazovat priority provozu na základě fyzicky propojených portů nebo priorizovat provoz podle typu dat, tedy např. streaming multimédií, či přenos videa a hlasu při VoIP. Díky podpoře VLAN pro síťovou segmentaci a zabezpečení mohou uživatelé zřizovat síťové skupiny, aby zvýšili celkové zabezpečení a efektivnější využívání síťových zdrojů. Trojice přepínačů řady Unmanaged Plus dále nabízí funkci pro testování kabelů, která dle výrobce dokáže vyřešit řadu problémů s konektivitou. Modely GS105E a FS116E se dodávají v kompaktním odolném kovovém pouzdře, vhodném i pro umístění na pracovním stole, zatímco JFS524E je předurčen typicky pro montáž do standardních 19" stojanů.

Ochrana životního prostředí

Netgear deklaruje, že nové přepínače řady Unmanaged Plus mají až o 70 procent nižší spotřebu energie, než jejich neřízené ekvivalenty. Modely FS116E a JFS524E jsou zároveň prvními 100Mb/s přepínači v nabídce výrobce, které podporují dvě nové technologie pro snižování energetické spotřeby:

Auto Power-down – tento mód snižuje spotřebu energie v čipech řídících jednotlivé ethernetové porty, kdykoli měděným vodičem neprochází signál. Kdykoli však dojde k detekci datového signálu, dokážou se okamžitě „vrátit“ do  plného provozu.

Auto Cable Length Detection – díky této funkci mohou přepínače odebírat menší množství energie, nacházejí-li se připojená zařízení ve vzdálenost menší než deset metrů od přepínačů.


Cena a dostupnost

Všechny tři přepínače řady Unmanaged Plus jsou na českém trhu již oficiálně v prodeji prostřednictvím autorizovaných distributorů, resellerů a obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 1 690 Kč vč. DPH (GS105E), 2 190 Kč vč. DPH (FS116E) a 2 690 Kč vč. DPH (JFS524E). Všechny výrobky řady ProSafe nabízejí doživotní záruku společnosti NETGEAR. Další informace o produktové řadě desktopových a policových přepínačů NETGEAR ProSafe Unmanaged Plus naleznete na těchto produktových webových stránkách:

GS105E: www.netgear.cz/cs/produkty/pro-firemni-uzivatele/switches/gs105e.html

FS116E: www.netgear.cz/cs/produkty/pro-firemni-uzivatele/switches/fs116e.html

JFS524E: www.netgear.cz/cs/produkty/pro-firemni-uzivatele/switches/jfs524e.html

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).