Hlavní navigace

Netgear: DSL/router DGN3500B s integrovaným gigabitovým přepínačem

Sdílet

Jan Bednařík 27. 6. 2010

Společnost Netgear oznámila zahájení prodeje svého vlajkového modelu mezi modem routery pro letošní rok. Gigabitový Wireless-N modem router DGN3500B je kompatibilní i s ADSL2+ linkami. Model DGN3500B pracuje s Wi-Fi protokolem 802.11n, který zaručuje teoretickou rychlost při bezdrátových datových přenosech až 300 Mb/s.

Zatímco dříve museli majitelé ADSL modem routerů pro sdílení dat gigabitovou rychlostí používat navíc samostatný gigabitový přepínač, nyní mohou díky modelu DGN3500B získat tuto funkcionalitu v jediném přístroji. Přepínač navíc pracuje v úsporném „green“ režimu, takže dokáže „uspat“ nepoužívané porty a šetřit energii.

 

Netgear: DSL/router DGN3500BProstřednictvím funkce ReadyShare poskytuje NETGEAR DGN3500B přístup k externím USB diskům a umožňuje sdílení na nich uložených souborů. Stačí připojit USB disk k modem routeru a ¨následně lze využívat rychlé čtení a zápis přes bezdrátový přístup z jakéhokoli přístroje v síti. Modem router podporuje řadu formátů systému souborů, stejně jako HTTP a FTP vzdálený přístup.

Na těle přístroje nechybí ani samostatná tlačítka pro vypnutí bezdrátové části celého zařízení, stejně jako tlačítko pro využití funkce Push ‘N’ Connect založené na standardu Wi-Fi Protected Setup (WPS) – po jeho stisku lze do stávající sítě přidávat další zařízení podporující bezdrátové Wi-Fi připojení, aniž by bylo nutné zadávat a pamatovat si bezpečnostní kódy. Zabezpečené datové přenosy zajišťuje Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) a WEP (Wired Equivalent Privacy) 64bitové nebo 128bitové šifrování.

Více informací o modem routeru NETGEAR DGN3500B, včetně jeho technických specifikací, je k dispozici na webu www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uzivatele/smerovace-a-adsl-modemy/dgn3500b.html,. Přístroj je v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 3 590 Kč vč. DPH.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).