Hlavní navigace

Netgear: 18 nových produktů pro rok 2011

Sdílet

Adam Kencki 11. 1. 2011

Bezdrátové routery a modemy

Na domácí N600 dvoupásmový gigabitový router WNDR3700 nyní navazuje N600 model NETGEAR WNDR3800 – dvoupásmový gigabitový Premium router. Představuje řešení, na němž uživatelé mohou vybudovat kompletní domácí síť. Tento Premium model nabídne například funkce Clear Channel Selector, ReadyShare Printer, Quick Start. WNDR3800 samozřejmě obsahuje i všechny funkce svého předchůdce WNDR3700 - patří sem například rodičovská kontrola, samostatná síť pro návštěvníky nebo sledování objemu přenesených dat. Pro více informací navštivte webové stránky www.netgear.com/wndr3800.aspx.

Společně s představením routeru WNDR3800 se dočkala uvedení také aplikace NETGEAR Genie. Ta uživatelům umožňuje sledovat domácí síť, spravovat ji a připojovat k ní další zařízení. NETGEAR Genie zároveň zajišťuje diagnostiku sítě a automatickou opravu problémů s připojením.

Gigabitový modem router NETGEAR DGND3700 poskytuje možnost připojení k internetu díky zabudovanému ADSL modemu i propojení zařízení kabelovým gigabitovým ethernetem. Toto zařízení rovněž nabízí např. čtyřportový gigabitový přepínač, možnost ukládání dat prostřednictvím služby ReadyShare díky dvojici vestavěných USB portů, funkcionalitu DLNA multimediálního serveru, rodičovskou kontrolu, odlišení guest přístupů či sledování objemu přenesených dat. Pro více informací navštivte webové stránky www.netgear.com/dgnd3700.aspx.

Duální gigabitový N750 router NETGEAR WNDR4000 dokáže bezdrátově přenášet data až 450Mb/s rychlostí. Výrobce dále uvádí, že díky podpoře dvoupásmového přenosu dat je minimalizováno rušení při zachování rychlosti a širokém pokrytí, čtyři gigabitové porty pak nabízejí potřebnou rychlost kabelového připojení. Pro více informací navštivte webové stránky www.netgear.com/wndr4000.aspx.

Bezdrátové příslušenství

Univerzální Wi-Fi extender NETGEAR WN3000RP rozšiřuje pokrytí stávající bezdrátové sítě i do tzv. mrtvých zón, kam výchozí signál nedosáhne.  Wi-Fi extender zajišťuje připojení mnoha různých zařízení do domácí sítě, např. iPadu, iPodu, přenosných počítačů, smartphonů, herních konzol, Blu-ray přehrávačů nebo set-top boxů. Díky kompaktnímu provedení jej stačí pouze zapojit do elektrické zásuvky, takže se uživatelé nemusejí obávat další změti kabelů. Pro více informací navštivte webové stránky www.netgear.com/wn3000rp.aspx.

3DHD poskytuje plynulé přehrávání HD videí v rozlišení 1080p bez nutnosti použít tradiční propojení kabelem. Podporovány jsou i náročné streamy, v každém z adaptérů jsou zabudovány čtyři vysílače a přijímače pro Multiple Input Multiple Output přenosy (4×4 MIMO); uživatelé tak získají vyšší spolehlivost a pokrytí Wi-Fi signálem. Pro více informací navštivte stránky www.netgear.com/products/home/hometheater/networking-for-home-theater-and-gaming/WNHDB3004.aspx.

Powerline AV řešení

N300 bezdrátový router s powerline AV, NETGEAR WNXR2000, představuje komplexní řešení v oblasti hybridního připojení. Díky 200Mb/s powerline adaptéru integrovanému přímo do zdroje napájení routeru přemění model WNXR2000 místnost v kompletně zasíťovanou, přidáním dalších powerline adaptérů lze navíc rozšířit síť do dalších místností. Při použití WNXR2000 uživatelé získávají možnost připojení mobilních zařízení k internetu pomocí bezdrátové sítě, stejně jako herních konzol nebo třeba Blu-ray přehrávačů prostřednictvím kabelového či powerline rozhraní. Pro více informací navštivte webové stránky www.netgear.com/wnrx2000.aspx.

Certifikovaný HomePlug AV internetový adaptér pro domácí kino NETGEAR XAVB5004 představuje sadu čtyřportových 500Mb/s powerline adaptérů. Model XAVB5004 nabízí možnost plynulého streamování HD videa a je schopen připojit k internetu až čtyři zařízení z kategorie domácího kina, typicky HD televizory, Blu-ray přehrávače, IPTV, set-top boxy, multimediální přehrávače nebo herní konzoly. Propustnost přístroje uspokojí požadavky na přehrávání 3D videa, sada zahrnuje jednoportový adaptér pro připojení routeru a čtyřportový adaptér pro připojení televizoru. Čtyři porty jsou barevně odlišeny pro zapojení dalších přístrojů a zajištění kvality služby (QoS). Více informací najdete na webových stránkách www.netgear.com/xavb5004.aspx.

Přístroje z kategorie 200Mb/s AV Nano powerline adaptérů v sadě NETGEAR XAVB2101 jsou podle výrobce v současnosti nejmenšími 200Mb/s powerline adaptéry na světě. Dvojice kompaktních adaptérů nabízí rozšíření internetového připojení napříč celou domácností prostřednictvím elektrické zásuvky a poskytuje kabelové připojení, vhodné i pro HD multimédia. Více informací naleznete na webových stránkách www.netgear.com/xavb2101.aspx.

Domácí síťová datová úložiště

Produkt NETGEAR ReadyNAS Ultra 2 (RNDU2000) dokáže přeměnit „obyčejnou“ domácí síť v plnohodnotné multimediální centrum a zpřístupní jeho obsah v přenosných zařízeních, stolních počítačích a herních konzolách. Díky této novince mají uživatelé možnost přehrávání multimédií doma i na cestách, fanoušci TiVo mohou použít ReadyNAS Ultra 2 k rozšíření kapacity DVR, k dispozici je rovněž podpora technologií Skifta a Orb pro přehrávání filmů na přenosném zařízení. Více informací najdete na webových stránkách www.netgear.com/products/home/storage/work-and-play/RNDU2000.aspx.

Multimediální přehrávače

Přehrávač NETGEAR NeoTV HD NTV550 uživatelům poskytuje možnost přehrávání videí, prohlížení fotek nebo poslechu hudby přímo na jejich HD TV, ať už jsou multimédia uložena lokálně, v domácí síti nebo třeba na internetu. Přehrávač NTV550 podporuje HD video v rozlišení 1080p, standard Dolby Digital i DTS prostorový zvuk, k tomu navíc nabízí doplňující e-SATA port pro vyšší přenosovou rychlost a nechybí ani rozšířená metadata pro listování obaly jednotlivých multimediálních souborů. Více informací naleznete na www.netgear.com/products/home/hometheater/media-players/NTV550.aspx.

Našli jste v článku chybu?