Hlavní navigace

Nenechte se nalákat na falešné kupony z Alberta

27. 10. 2020

Sdílet

Zpráva uživatelům těchto platforem nabízí elektronické kupony v hodnotě 3 000 Kč od sítě supermarketů značky Albert. Problémem těchto zpráv je fakt, že se k vám mohou dostat ze strany vašich kamarádů a známých – aniž by tito kamarádi a známí tušili, že se nevědomky stali součástí sítě, která krade osobní data uživatelů.

Kromě značky Albert zneužívají útočníci stojící za tímto phishingovým útokem také současnou pandemii a neváhají napsat, že v současné nelehké době se Albert rozhodl pomoci a rozdává kupony ve zmíněné hodnotě.

Na takové pochybné zprávy rozhodně nikdy neklikejte. A když už na ně kliknete, rozhodně nevyplňujte údaje, které po vás následná stránka bude chtít. V případě „nabídky Albertu“ se kyberzločinci mohou manipulativními technikami dostat až k údajům na vaší platební kartě – pokud vás dostali až sem, kartu si rozhodně co nejdříve zablokujte.

Pokud jste vyplnili uživatelské jméno a heslo, jež jsou shodná s přihlašovacími údaji na vaše různé účty včetně sociálních sítí nebo e-mailů, rozhodně si příslušná hesla bezodkladně změňte. A co když vám už taková zpráva přijde? Raději napište svému kamarádovi, který vám ji poslal, jestli o tom ví. A varujte ostatní okolo sebe.

Update:

Ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček k situaci vydal následující prohlášení: 

Společnost Albert se distancuje od klamavých soutěží či zpráv slibujících výhru, které se šíří elektronicky prostřednictvím webových stránek, emailů či mobilních aplikací.

Zákazníky varujeme, aby na takové výzvy nereagovali, neodpovídali a nepokoušeli se spustit komunikační dialog. Tato podvodná sdělení mohou vést ke zneužití citlivých osobních údajů.

Společnost Albert podala opakovaně trestní oznámení na neznámého pachatele. Od těchto podvodných soutěží, které zneužívají dobré jméno naší společnosti, se důrazně distancujeme.

Zdroj: TZ Avast

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).