Hlavní navigace

Nemáte v kanceláři signál? Vodafone nabídne Vlastní 3G zónu

Sdílet

Čestmír Žák 25. 6. 2011

I přesto, že mobilní operátoři již dnes pokrývají mobilním GSM signálem přes 99 % populace ČR, stále ještě existují místa, odkud se dovolat nelze. To může být způsobeno například zhoršenou prostupností signálu do některých budov - například do podzemních skladů, budov s kovovou konstrukcí apod. Vodafone od 1. července přichází se službou Vlastní 3G zóna, která přinese signál i do těžko dostupných míst. 

„Vždy budou existovat místa, kam signál jakékoli mobilní sítě jen stěží dosáhne. Ať už jde o sklepní prostory, suterénní garážové plochy, nitra železobetonových budov nebo jiná extrémní horská místa, kde zákazník potřebuje dočasně nebo natrvalo zprovoznit či zesílit signál mobilní sítě. Proto přinášíme na český trh řešení, díky kterému si může zákazník vytvořit svou vlastní privátní 3G zónu,“ uvedl David Duroň, ředitel marketingu pro firemní zákazníky.

Vlastní 3G zónu si mohou zřídit tarifní zákazníci Vodafonu, bez ohledu na to, jaké služby využívají. Podmínkou je ovšem vlastnictví pevného připojení k internetu v lokalitě, kterou je třeba pokrýt 3G signálem (ADSL, VDSL, SDSL nebo kabelové připojení), specializovaného "Femtocell" 3G zařízení od Alcatel-Lucent a v neposlední řadě samozřejmě také koncového 3G zařízení (mobilní telefon, tablet, USB modem). Za "Femtocell" zařízení zákazník zaplatí 3 377 Kč vč. DPH.

Podrobnější informace o fungování Vlastní 3G zóny naleznete na sesterském magazínu CIO BusinessWorld.

Našli jste v článku chybu?