Hlavní navigace

Největší chybou Billa Gatese byla prohra na mobilním poli s Androidem

25. 6. 2019

Sdílet

Dokonce i ti nejbohatší a nejúspěšnější lidé na světě občas něčeho litují. Pokud jde o spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese, pak dost z těchto věcí zahrnuje Android.

V průběhu nedávného rozhovoru s investiční firmou Village Global Gates řekl, že jeh největší chybou všech dob byly chybné kroky (ať už byly jakékoliv), které způsobily, že Microsoft není tím, čím je Android (což znamená standardní telefonní platforma jiná než od Applu).

„Bylo přirozené, aby Microsoft vyhrál. Je to skutečně tak, že vítěz bere všechno. Jestliže máte polovinu aplikací nebo 90 procent aplikací, jste na dobré cestě k tomu, abyste završili zkázu. Existuje prostor pro přesně jeden operační systém mimo Apple, a ten má jakou hodnotu? 400 miliard, které by byly přeneseny ze společnosti G [Google] do společnosti M [Microsoft].“

Gates však nepůsobil, že by tím byl až tak zničený, neboť tvrdí, že navzdory téhle kolosální chybě byly další sázky, jako Windows a Office, stále velice silné a v důsledku toho jsou vedoucí společností. „Kdyby se nám to povedlo, byli bychom vedoucí společností. Ale počkat…“

Jak zdůrazňuje portál The Verge, je trochu překvapivé slyšet Gatese, jak toho přiznává tolik, zejména vezmeme-li v úvahu, že většina lidí přisuzuje nevyužitou příležitost Microsoftu v oblasti mobility Stevu Ballmerovi. Jak známo, Ballmer se kdysi vysmál iPhonu za to, že je drahý a neosloví podnikové zákazníky, protože nemá klávesnici.

A čeho nejvíc lituje Ballmer? Windows Vista.

Zdroj: Techspot.com (český překlad převzat z BusinessWorld.cz)

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).