Hlavní navigace

Nejrychlejší SD karty Sony zapisují data rychlostí 299 MB/s

23. 2. 2017

Sdílet

Karty budou dostupné v 32GB SDHC verzi a 64 a 128GB variantách typu SDXC. Všechny se chlubí maximální rychlostí zápisu 299 MB/s a čtení 300 MB/s. Pro srovnání: druhé nejrychlejší karty – SanDisk Extreme Pro UHS-II a Lexar Professional 2000x UHS-II – mají maximální rychlosti zápisu 260 MB/s a čtení 300 MB/s. Pokud vynecháme nabídku pro profesionály, pak rychlost mnoha karet UHS-I dosahuje maximální rychlosti (pro čtení i zápis) okolo 80 MB/s.

Série SF-G podporuje rozhraní UHS-II, které umožňují rychlejší přenosové rychlosti na podporovaném hardwaru. Aby výrobce z těchto závratných rychlostí vytěžil co nejvíce, vydal také vysokorychlostní čtečku karet (MRW-S1), která využívá rozhraní USB 3.1 k rychlým přenosům souborů z a do počítačů.

Sony se podařilo dosáhnout takto vysokých rychlostí v kartách série SF-G díky unikátnímu firmwaru a novému algoritmu, který „zamezuje poklesu rychlostí zápisu dat.“ Kromě zajímavého výkonu jsou karty taktéž voděodolné, nárazuvzdorné, odolné vůči extrémním teplotám, a dokonce i vůči rentgenům.

SD karty série SF-G budou na trhu dostupné v březnu, čtečka karet je pak očekávána na duben. O prodejní ceně zatím nepadlo ani slovo, ale předpokládáme, že bude začínat poměrně vysoko.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).