Hlavní navigace

Nebezpečný týden v IT 13/2010

7. 6. 2010

Sdílet

Tabnapping je nově demonstrovaná a velmi nebezpečná metoda útoku, která je založena na manipulaci se záložkami otevřenými ve webovém prohlížeči. Pro uživatele je tento trik téměř neviditelný a ohroženi následným phishingem jsme všichni.

Více na SecurityWorld.cz

 

Zakázat cookies či používat anonymizéry nemusí webovému serveru vůbec bránit v tom, aby dokázal počítač jednoznačně identifikovat. Ani nastavení různých režimů v prohlížeči situaci nijak neřeší. Podle čeho pak ale identifikace probíhá?

Více na SecurityWorld.cz

Velký mediální ohlas vzbudila informace, že Google přestane interně používat operační systém Windows. Důvodem má být prý nedostatečné zabezpečení – ale je právě to skutečnou příčinou rozhodnutí Googlu?

Více na SecurityWorld.cz

Manuál pro zabezpečení budov. Mají být sledovací kamery skryté, nebo viditelné? Jak postupovat při zajištění vchodů a serveroven?

Více na SecurityWorld.cz

Výzkumníci připravili rootkit pro telefon Android. Malware lze řídit pomocí SMS nebo pro uživatele neviditelných volání. Dokáže třeba přesměrovávat hovory na čísla se speciální tarifikací. Jaká je vůbec budoucnost rootkitů na mobilech?

Více na SecurityWorld.cz

Bezpečnost webových aplikací závisí i na použité technologii. Velká studie přináší data o bezpečnosti aplikací vyvíjených např. na Javě, Microsoft.Net, v PHP nebo Perlu.

Více na SecurityWorld.cz

Pozor na nově objevenou zranitelnost v přehrávači Flash. Zneužít lze i v souboru PDF, vektorem útoku tedy nemusí být jen web, ale i e-mail.

Více na SecurityWorld.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).