Hlavní navigace

(Ne)bezpečný týden v IT (7-8/2011)

Sdílet

Pavel Houser 21. 2. 2011

Odborník na kybernetickou válku, bývalý náměstek amerického ministra obrany v administrativě prezidenta Clintona, se přimlouvá za defenzivní postoj k internetovým útokům. Použil přirovnání s požáry: Ještě v 17. století zcela vyhořel Londýn, na konci 19. století Chicago i další americká města. Dodnes sice nedokážeme požárům nějak „celkově předejít", ale umíme je omezovat, zmenšovat škody a postupně jsme vyvinuli efektivnější opatření k řešení situace po katastrofě.

Více na SecurityWorld.cz

Burzy se mnohdy chovají nečekaně. Nemusí to být ovšem jen v důsledku ekonomické nejistoty, ale i zásahů hackerů do systémů obchodování. Podařilo se útočníkům takto ovlivnit i obchodování na burze NASDAQ?

Více na SecurityWorld.cz

Podaří se na chystaném hackerském klání skupiny Pwn2Own prolomit zabezpečení Google Chrome, nebo bude sandbox představovat nepřekonatelnou ochranu?

Více na SecurityWorld.cz

Podvodníci se snaží testovat, jak jsou mezi uživateli zastoupeny jednotlivé antivirové programy, a pro ty nejčastější pak „optimalizovat“ své výtvory.

Více na SecurityWorld.cz

Po Stuxnetu a Wikileaks je zde nejspíš další pořádná kauza spojená s průnikem do systémů a únikem dat. V rámci operace označované jako Night Dragon byly poškozeny mnohé globální energetické a ropné firmy. Útok zřejmě vzešel z Číny...

Více na SecurityWorld.cz

Technologie SEM (Security Event Management) analyzuje v reálném čase data z protokolů (logů) a událostí.

Více na SecurityWorld.cz

Zájemci o internetovou pornografii neriskují jen šok člověka, který se jim nečekaně objeví za zády. Z kolekce náhodně vybraných webů s obsahem „pro dospělé“ se jich celých 29 % pokoušela podstrčit uživateli malware. Rizikový obsah představují především videa, která se nezobrazují on-line, ale je třeba je stáhnout.

Více na SecurityWorld.cz

Foto: Thinkstock

Našli jste v článku chybu?