Hlavní navigace

(Ne)bezpečný týden v IT (19-20/2011)

Sdílet

Pavel Houser 23. 5. 2011

Podvodníci zřejmě ošidili podvodníky. Zdrojový kód botnetu Zeus unikl a začíná se prodávat v podzemních fórech. Stane se kvůli tomu bankovní malware ještě rozšířenější?

Více na SecurityWorld.cz

 

Systém prevence vniknutí (Intrusion Prevention System, IPS) se dosud pokládal za technologii hodící se spíše pro velké firmy – především kvůli vstupní ceně, ale i nákladům na implementaci a údržbu. Sourcefire by situaci chtěla změnit a vydala ho jako open source, navíc pořádně očesaný a vyžadující jen základní správu. Prodávat se toto řešení má jako součást hardwarového boxu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Microsoft zveřejnil statistiky, podle nichž je 1 ze 14 spustitelných souborů stažených z Internetu ve skutečnosti malwarem, nejčastěji trojským koněm.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak nasadit systému pro jednotnou správu hrozeb UTM na pobočkách firem? Mělo by se trvat na možnostech vzdálené správy? Jednu z možností, jak se vyhnout problémům s VPN, IPS a firewally na pobočkách, představuje virtuální ethernetový kabel.

Více na SecurityWorld.cz

 

Šifrování celého disku vypadá jako jednoduchý způsob ochrany dat, ale není to tak snadné. Ušetřete čas díky praktickým tipům.

Více na SecurityWorld.cz

 

Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?