Hlavní navigace

(Ne)bezpečný týden v IT (17-18/2011)

Sdílet

Pavel Houser 9. 5. 2011

Problém v implementaci IPv6 v produktech Microsoftu a Juniper Networks může útočník zneužít k ovládnutí provozu v síti LAN a vyřazení počítačů. Pravda, musí mít možnost fyzicky připojit do sítě své vlastní zařízení. Zranitelnost se nevztahuje k sítím bezdrátovým.

Více na SecurityWorld.cz

Írán tvrdí, že jeho vyšetřování útoku červa Stuxnet, který měl mj. narušit systémy na obohacování uranu, odhalilo další diverzní akci tohoto druhu: červ Stars. Bohužel se toho o něm ale mnoho neví, jinde zaznamenán nebyl.

Více na SecurityWorld.cz

Téměř polovina respondentů v elektrárenském průmyslu (46 %) objevila ve svých systémech červ Stuxnet. Studie společnosti McAfee vyvozuje, že počítačové systémy řídící kritickou infrastrukturu jsou malwarem, útoky a sabotážemi ohroženy více než kdy dříve.

Více na SecurityWorld.cz

Firmy mají stále větší zájem o systémy UTM. Podstatou UTM (Unified Threat Management) je sloučení bezpečnostních funkcí do jediného zařízení. Firewall, filtr obsahu, antivirová ochrana, VPN, DLP, IDS/IPS, identity či patch management a další technologie řeší vždy totiž pouze část hrozeb.

Více na SecurityWorld.cz

Jak vypadá bezpečnost jednotlivých technologií pro ukládání dat? Jak volit dodavatele pevných disků a s jakou u nich počítat životností? Proč dochází ke ztrátám dat u polí RAID? A jak jsou na tom paměti Flash a disky SSD?

Více na SecurityWorld.cz

Existují standardizované způsoby, jak předcházet útokům pomocí sociálního inženýrství? Měly by mít firmy pro tento případ připravené propracované scénáře a plány?

Více na SecurityWorld.cz

Klasický spam je na ústupu, ale naopak přibývá e-mailů přímo distribuujících malware. Kde může být příčina? Přeorientovávají se snad podvodníci poté, co bylo v poslední době vyřazeno z provozu několik spamových botnetů?

Více na SecurityWorld.cz


Úvodní foto: © Sebastian Kaulitzki - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?