Hlavní navigace

(Ne)bezpečný týden v IT (15-16/2011)

Sdílet

Pavel Houser 25. 4. 2011

Jak fungují současné rootkity? Změnou funkcí rozhraní API jde lehce ukrýt soubory, procesy či síťová spojení před všemi spuštěnými programy v systému. Je to také jeden ze způsobů, jak obelstít starší antivirové programy.
Více na SecurityWorld.cz

 

Pro organizace cybersquatting představuje závažný problém a mají s ním několikanásobné výdaje. Musí například platit za nákupy předražených domén, mají i prodlevy v jejich využívání, v neposlední řadě je nutné počítat i s poškozením dobrého jména.

Více na SecurityWorld.cz

 

Útočníci pronikli do sítě Oak Ridge National Laboratory a podařilo se jim zde ukrást citlivá data. Oak Ridge přitom patří k laboratořím, jejichž mnohé výsledky jsou pečlivě utajovány. Laboratoře spadají pod americké ministerstvo energetiky a vyvíjejí se zde například jaderné reaktory příští generace, ale i technologie se vztahem k vojenství nebo národní bezpečnosti.

Více na SecurityWorld.cz

 

A druhý podobný incident: Útočník pronikl na servery Evropské vesmírné agentury.

Více na SecurityWorld.cz

 

A do třetice: tentokrát útok přímo proti systému dodavatele zabezpečení. Hacker se vlámal do databáze Barracuda Networks.

Více na SecurityWorld.cz

 

Microsoft nabízí svoji bezpečnostní technologii Office File Validation také pro verze MS Office 2007 a 2003. Namísto otevírání podezřelého dokumentu v sandboxu se zobrazí bezpečnostní varování. Správci sítí budou moci také jednotně nastavit, aby uživatelé podezřelé dokumenty vůbec otevírat nemohli.

Více na SecurityWorld.cz

 

Farmaceutický spam je na ústupu a na jeho místo nastupuje nevyžádaná pošta, které se rovnou snaží o distribuci malwaru.

Více na SecurityWorld.cz

 

Úvodní foto: © Sebastian Kaulitzki - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?