Hlavní navigace

Navigon vydává aplikaci MobileNavigator pro Android

Sdílet

Čestmír Žák 23. 12. 2010

Aktuálně si mohou uživatelé stahovat aplikaci MobileNavigator Eastern Europe North z internetové stránky Android Market v Polsku a v České republice. Novinkou v této verzi aplikace jsou nástroje Traffic Live a průvodce jízdními pruhy a také nový Reality Scanner, který dosud neobsahoval žádný produkt nabízený společností Navigon. Nástroj Traffic Live podle výrobce poskytuje informace v reálném čase o dopravních nehodách, vyhledává s předstihem místa, kde se tvoří dopravní zácpa, a s využitím aktuálních informací o dopravě pomáhá řidičům se takovým místům vyhnout.

Nejzajímavější novinkou je Reality Scanner - nová služba pro navigaci chodců. Pomocí kamery zabudované v mobilním telefonu a přijímače GPS umí tato funkce vyhledávat tzv. body zájmu - zajímavá místa v bezprostředním okolí. Název cílového místa se pak zobrazí vložený do obrázku z kamery, doplněný speciálním symbolem a údajem, jak daleko se od něj uživatel nachází. Když uživatel klikne na symbol bodu zájmu, otevře se okno s dalšími podrobnostmi. Pokud bod zájmu uživatele zajímá, systém ho pak dovede přímo k němu. Aplikace MobileNavigator obsahuje také funkce Text-to-Speech a Traffic Live. Součástí je také funkce Address Click, která umožňuje kliknout na adresu v jakékoli aplikaci podporující export adres. Spustí se aplikace Navigon MobileNavigator a krok za krokem vás dovede do cíle.

Aplikace Navigon MobileNavigator Eastern Europe North se dodává za 59,95 eur. Až do 6. ledna si ji můžete v Polsku a v České republice pořídit za cenu 39,95 eur prostřednictvím služby Google Checkout. Kromě těchto dvou zemí jsou v aplikaci k dispozici také mapy Maďarska, Slovenska a všech tří pobaltských zemí.

Našli jste v článku chybu?