Hlavní navigace

Navigace TomTom GO 1000 a GO 1005 již i na českém trhu

Sdílet

Čestmír Žák 7. 12. 2010

Nová řada TomTom GO 1000 je vybavena kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou tlakem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu; displej podle výrobce reaguje inteligentně a citlivě i na slabší dotyk. Vylepšeno bylo i samotné uživatelské rozhraní, které by nyní mělo být více interaktivní. Nově je verze GO 1005 navíc vybavena také velkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“).

Řada GO 1000 dále obsahuje nově navržený magnetický držák Easy Click, který podle vyjádření TomTomu usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje. Stačí jen lehce zasunout navigaci do držáku a ta si sama najde své správné místo, takže uživatelé mohou vyrazit na cestu bez zbytečných komplikací. Uživatelé GO 1000 navíc získají službu TomTom Speed Cameras. Zařízení obsahuje předinstalovanou databázi s pozicemi silničních radarů, včetně těch, o kterých informovali ostatní uživatelé navigací TomTom. Služba upozorní řidiče na blížící se kontrolu povolené rychlosti, čímž pomáhá docílit bezpečnější jízdy bez stresu.

TomTom dále slibuje, že díky výkonnému procesoru si řidiči vychutnají rychlejší výpočet tras, zatímco technologie IQ Routes využívá reálné průměrné rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů k přesnějšímu odhadu cestovního času a doby příjezdu. Zařízení navíc přichází s novými, bohatšími mapami, které pokrývají o 2 miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější. Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách.

Cena a dostupnost

Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách:

•    GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6 990 Kč)
•    GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7 990 Kč)

Našli jste v článku chybu?