Hlavní navigace

Nástupce Megauploadu nabídne 50 GB úložiště zdarma

Sdílet

Lucas Mearian 19. 1. 2013

Dotcom toto oznámení umístil tento týden na svůj Twitter. Podle svých slov doufá také v to, že se mu na tuto novou stránku, kterou nazval Mega, podaří přenést všechna data z nefunkčního Megauploadu. Mega bude umístěna na novozélandské doméně Mega.co.nz.

Ve svých tweetech Dotcom uvedl, že Mega bude mít „velmi velkorysé limity pro bezplatné uživatele. Například získáte 50 GB úložiště zdarma ;-)“.

Dotcom plánuje oficiálně spustit Megu již v neděli na tiskové konferenci. Na Twitter již umístil snímky nové služby, které naznačují stromovou strukturu uživatelského rozhraní.

Bezplatné úložiště nabízené Megou dalece převyšuje nabídky ostatních současných online cloudových služeb pro spotřebitele a webů pro sdílení souborů jako je Dropbox, Carbonite, Google Drive a SkyDrive od Microsoftu, které nabízejí od 2 do 7 GB kapacity.

Navíc Dotcom na Twitteru oznámil, že u soudu spolupracuje s nadací Electronic Frontier Foundation (EFF) a doufá, že bude schopný zařídit migraci dat ze svého nefunkčního Megauploadu na nový web Mega.

Záměr stvořit Megu byl poprvé oznámen v říjnu 2012. V té době americké ministerstvo spravedlnosti naznačilo, že by nová stránka mohla porušovat pravidla Dotcomova propuštění na kauci, což by znamenalo, že by mohl čelit novým obviněním.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?