Hlavní navigace

Na web unikly dokumenty o hypotékách a půjčkách za posledních deset let

Sdílet

Pavel Kreuziger 25. 1. 2019

Znovu totiž došlo k dalšímu velkému úniku informací, jak hlásí portál TechCrunch, podle kterého se na internet dostalo přes 24 milionů dokumentů týkajících se půjček, hypoték a dalších důvěrných bankovních informací. Což podle citovaného portálu znamená více než dekádu informací.

Není třeba dodávat, že takový únik je velice vážný. Ač zdaleka není na úrovni staršího „průšvihu“ Equifaxu, už se mu dost začíná blížit.

Za celou situaci je nyní podle všeho zodpovědná datová společnost Ascension, která se zabývá převodem běžných dokumentů do OCR, tedy souborů, které je možné dále strojově zpracovávat. Vypadá to, že bezpečnost serverů téhle společnosti nebyla právě nejlepší, a právě proto teď k tomuto úniku došlo.

Pokud jde o konkrétní uniklé informace, pak mnoho dokumentů obsahuje čísla sociálního pojištění, čísla bankovních účtů, jména, adresy a data narození, což jsou informace, které již unikají běžně a pravidelně.

Pokud jde o dotčené jedince, ti pravděpodobně pocházejí alespoň převážně ze Spojených států. Uniklé dokumenty obsahují finanční smlouvy mezi žadateli o půjčky a několika bankami a finančními institucemi, z nichž některé dnes už neexistují. K příkladům dotčených institucí patří Capital One, Wells Fargo a několik skupin zabývajících se půjčkami na federální úrovni.

Na rozdíl od úniku Equifax to tady vypadá, že to, zda se problém týká i vás, jen tak snadno a automaticky nezjistíte. Proto jediné doporučení zní – pokud jste někdy měli něco finančně společného s nějakou americkou bankou (ale nejspíš jen mimo český trh), raději čas od času překontrolujte svoje finanční služby.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?