Hlavní navigace

Na prodejní pulty míří ZTE Open, první smartphone s Firefox OS

Sdílet

Mikael Ricknäs 4. 7. 2013

Operační systém Firefox OS je založen na webovém standardu HTML5. Mluví se o něm jako o lepší alternativě pro low-endové smartphony ve srovnání s Androidem, na který slabší zařízení často dobře nestačí. Co se týká ekosystému nového operačního systému, Firefox OS integruje běžné aplikace jako ovladač fotoaparátu, galerii, kalkulačku, přehrávač multimédií, rádio nebo prohlížeč Firefox a rovněž budou v telefonech předinstalovány některé aplikace třetích stran jako Twitter, Facebook, offline mapy Nokia Here, Wikipedia nebo Accu Weather. Další aplikace mohou uživatelé stahovat z online obchodu Firefox Marketplace.

Smartphone ZTE Open, který byl poprvé k vidění během letošní barcelonské konference MWC, je vybaven 3,5palcovým displejem, pohání jej 1GHz procesor Cortex-A5 od Qualcommu a disponuje 256MB pamětí RAM a 512MB interní pamětí pro uživatelská data. Ve výbavě dále najdeme 3,2MPx fotoaparát a Wi-Fi a GPS modul.

ZTE Open je zatím jediným smartphonem s Firefox OS na trhu, ale brzy přibydou další. Alcatel představil svůj smartphone One Touch Fire, o další zařízení by se pak měli postarat výrobci jako LG, Huawei nebo Sony. Na trhu by se navíc měl brzy objevit také první tablet s Firefox OS.

 

Zdroj: IDG News Service, Ztedevices.com

Našli jste v článku chybu?