Hlavní navigace

Na český trh přichází tablet Nexus 7 od Google a Asusu

12. 10. 2012

Sdílet

Novinka, která je vybavena operačním systémem Android 4.1 Jelly Bean, je poháněna čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 3, díky čemuž se tak stala prvním (a prozatím posledním) tabletem, který v sobě kombinuje 7 palců a čtyři jádra.

Displej tabletu má rozlišení 1280 x 800 pixelů s možností multidotykového ovládání. Je vybaven odolným krycím sklem Corning Fit Glass a IPS panelem, jenž zaručuje dobré pozorovací úhly – konkrétně 178 stupňů na všechny strany. Jas vylepšuje technologie Asus TruVivid. Zařízení je vhodné pro multimédia i aplikace, které lze hledat a stahovat například prostřednictvím online služby Google Play.

Tablet je tenký 10,5 mm, jeho hmotnost pak dosahuje 340 gramů. I přes tyto velice nízké hodnoty se do zařízení vešla baterie, jež je dle výrobce schopna na jedno nabití udržet zařízení až 9,5 hodiny v chodu. Kdo nechce, aby se mu tablet běžným používáním poškrábal, může si pořídit stylové ochranné pouzdro, které je za 499,- Kč včetně DPH dostupné v šesti různých barvách. Samotný Nexus 7 pak v 16GB verzi zakoupíte na našem trhu za doporučenou maloobchodní cenu 5 990,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Asus

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).