Hlavní navigace

Na Bing Maps přibyly fotografie ve vysokém rozlišení

Sdílet

Jiří Paleček 21. 7. 2012

Nové obrázky dostupné v rámci funkce Bird´s Eye v Bing Maps, byly pořízeny pod úhlem 45 stupňů tak, aby na nich bylo vidět co možná nejvíce detailů. Podle oficiálního blogu Bing Maps nové fotografie ve vysokém rozlišení zachycují přes 230 000 čtverečných kilometrů a skládajíc se z více než 1,1 milionu souborů. Zajímavý je také objem, který fotky ve vysokém rozlišení zabírají – 215 TB. Celkem služba Bing Maps pokrývá 1 388 593 čtverečných kilometrů a všechny fotografie v ní dostupné zabírají 302 TB.

Bird´s Eye se skládá ze tří druhů dat. Prvními z nich jsou již zmíněné fotografie ve vysokém rozlišení zachycené pod 45stupňovým úhlem. Dále služba obsahuje tzv. Bird’s Eye Oblique Mosaics, což je skupina fotografií ze vzduchu, které byly propojeny tak, aby dávaly ucelený obraz. Do třetice pak Bird´s Eye nabídne digitálně upravené fotografie pořízené pod avizovaným úhlem.

Celkem v rámci nové aktualizace Bing Maps přibylo do Bird’s Eye Oblique Mosaic 84 451 čtverečných kilometrů, zatímco u 145 553 čtverečných kilometrů byly vyměněny staré fotografie za nové. Nutno podotknout, že známá místa nyní díky snímkům s vysokým rozlišením vypadají lépe než na Google Maps.

Našli jste v článku chybu?